75 yaşındaki Perihan Pulat'ı darp eden polise 3 bin lira para cezası

KHK ile ihraç edilen kamu çalışanlarına destek veren Perihan Pulat'ı darp eden polise 3 bin lira para cezası verildi. Mahkeme, hükmün açıklanmasını geriye bıraktı.

75 yaşındaki Perihan Pulat'ı darp eden polise 3 bin lira para cezası
Ankara’da, ihraç edilen kamu çalışanlarının 1 Mayıs 2018 günü yaptığı eylemde, 75 yaşındaki Perihan Pulat’ı darp eden polis memuru E.G, 3 bin lira para cezası aldı. Ceza ertelenirken avukat Alişan Şahin “Polis döver, parasını da öder anlamında bir karar” dedi.

Ankara’da Yüksel Caddesi’nde KHK’yle ihraç edilenlerin “İşimi geri istiyorum” talebiyle yapılan eyleme destek veren 75 yaşındaki Perihan Pulat, 1 Mayıs 2018’de polis tarafından darp edilmişti. Polisin, Pulat’a saldırısı Mimarlar Odası’nın kamera kayıtlarına da yansımıştı. Pulat’ın darp edilmesine ilişkin dün Ankara 14’ncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlayan davada, polis E.G. hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı.

Sendika.org’un haberine göre mahkeme, verdiği ifadenin ardından E.G’ye 15 ay taksitle 3 bin lira para cezası verirken, hükmün açıklamasını da geri bıraktı.

Kararı değerlendiren avukat Alişan Şahin, “Mahkemenin verdiği karar ceza değil ödüldür” dedi. Sanığın bundan önce de benzeri saldırıların faili olduğunu söyleyen Şahin, “Bu kararın da önceki kararlardan bir farkı yoktur. Bundan işkence düzeyindeki saldırılarına cesaret ile devam edecektir. Cezasızlık polis şiddetinin meşrulaştırılması ve böylesi eylemleri sürekli kılmaya yönelik bir faaliyettir” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 07:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER