AK Parti ve hükümetten HDP'ye saldırıya kınama açıklamaları

AK Parti'den ve hükümetten HDP'ye yönelik saldırı ile ilgili açıklamalar geldi. Abdulhamit Gül, Numan Kurtulmuş ve Ömer Çelik saldırıyı kınadı

AK Parti ve hükümetten HDP'ye saldırıya kınama açıklamaları

HDP İzmir İl binasında Onur Gencer tarafından yapılan ve parti üyesi Deniz Poyraz'ın öldürüldüğü saldırıya ilişkin olarak Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten kınama açıklamaları geldi.

Gül sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "İzmir’de HDP il binasına yapılan saldırıyı ve cinayeti lanetliyorum. Provokasyonların hedefi karanlıktır, huzursuzluk ve güvensizliktir. Hukuk bu karanlığa asla geçit vermeyecek, olay tüm yönleriyle aydınlatılacaktır" dedi.

Kurtulmuş da mesajında şunları söyledi: "HDP İzmir İl binasına yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Hayatını kaybeden Deniz Poyraz’a Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum. Bu ülke bu oyunları çok gördü. Milletimiz sağduyu ve itidal ile oynanmak istenen oyunlara fırsat vermeyecektir."

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklama HDP İzmir İl binasında Onur Gencer tarafından yapılan ve parti üyesi Deniz Poyraz'ın öldürüldüğü saldırıyı lanetlediklerini söyledi.

Çelik, "İzmir’de HDP İl binasında gerçekleşen saldırıyı ve cinayeti lanetliyoruz. Türkiye, huzur ve güvenliğini bozmaya çalışan provokasyonlara asla fırsat vermeyecektir. Güvenlik güçlerimiz ve yargı teşkilatı hadiseyi tüm boyutlarıyla açığa çıkaracaktır. Türkiye terörle mücadelesini ve toplumsal huzuru bozmaya çalışan provokasyonlarla mücadelesini şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da kararlılıkla sürdürecek, kamu düzeninin bozulmasına asla müsaade etmeyecektir" dedi. / DUVAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER