Demirtaş'tan Deniz Poyraz mesajı: Barış arayışından vazgeçmeyeceğiz

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin İzmir il binasına düzenlenen saldırıyla ilgili "Failleri tanıyoruz, amaçlarını biliyoruz. O halde öfkeye yenilmeyecek ve demokratik mücadelemizden, barış arayışımızdan asla vazgeçmeyeceğiz" dedi.

Demirtaş'tan Deniz Poyraz mesajı: Barış arayışından vazgeçmeyeceğiz

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin İzmir il binasına düzenlenen saldırıyla ilgili açıklama yaptı.

Kişisel Twitter hesabında paylaşımlarda bulunan Demirtaş, ilk olarak "Alçakça katledilen Deniz arkadaşımıza Allah'tan rahmet, ailemize ve halkımıza baş sağlığı diliyorum. Acımız çok büyük ama direncimiz ve umudumuz da çok büyük" ifadesini kullandı. Demirtaş, şöyle devam etti:

  • "Failleri tanıyoruz, amaçlarını biliyoruz. O halde öfkeye yenilmeyecek ve demokratik mücadelemizden, barış arayışımızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Provokasyonların önüne geçmenin yolu, demokrasi mücadelesini ve dayanışmayı büyütmektir. Tüm bu alçaklıkların hukuk önünde hesabının sorulacağı barış toplumunu ve özgür yarınları hep birlikte sağlayacağız. Hepimizin başı sağ olsun."
Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2021, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER