Bolu'da HDP il başkanlığına saldırı

Bolu'da gece saatlerinde HDP İl Binası önünde toplanan bir grup, parti bayraklarını yaktı. HDP'liler parti binasından ayrılmazken, polisin müdahalede bulunmaması da tepki topladı.

Bolu'da HDP il başkanlığına saldırı
Bolu’da, HDP İl ve Merkez İlçe Başkanlığı binasının önüne bayrak asan partililere saldırı girişiminde bulunuldu. Gruptakiler indirdikleri HDP bayraklarını yaktı. HDP Bolu İl Yönetimi, saldırıdan MHP ve AK Parti’yi sorumlu tuttu.

Bolu’nun en işlek caddesi olan İzzet Baysal Caddesi’nde tüm siyasi partilerin bayraklarının asılı olduğu alanda bulunan HDP İl ve Merkez İlçe Başkanlığı binasının önüne saat 01.00 sıralarında HDP bayrakları asıldı. Çoğunluğunu bozkurt işareti yapanların oluşturduğu bir grup ise sloganlar atarak parti binası önünde toplandı. Gerginlik nedeniyle HDP’liler parti binası içinde bekledi.

MİLLETVEKİLİ ADAYI BAYRAKLARI İNDİRDİ

Bu sırada aralarında MHP Bolu 1. sıra milletvekili adayı Adem Evcil ve Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı İsmail Akgün’ün de bulunduğu kalabalıktan bazıları HDP flamalarını indirdi. Yaklaşık 100 kişilik grup daha sonra bu flamaları ateşe verdi.

İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis geldi. HDP’liler polise, saldırgan gruba müdahale etmediği için tepki gösterirken, olaylar sabaha doğru sona erdi.
(BOLU-DHA/HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2018, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.