Canan Kaftancıoğlu: İstanbul barış kenti olacak

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu: İstanbul bundan sonra bir barış kenti olacak...

Canan Kaftancıoğlu: İstanbul barış kenti olacak
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, resmi olmayan sonuçlara göre CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’nun kazanmasının ardından açıklamalarda bulundu. Kaftancıoğlu, “kentin yeni bir başlangıç yapacağını” söyleyerek bundan sonraki süreçte neler olacağını anlattı.

Birgün’den Uğur Koç’a konuşan Kaftancıoğlu İstanbul’daki farkın daha fazla olmasını beklediklerini söyledi, “AA’nın ve AKP’nin yaptığı manipülasyonlara karşı Ekrem Bey’le birlikte çok iyi bir süreç yürüterek meselenin üstesinden gelmeye başardık. Bizim için süreç hâlâ devam ediyor, bitmiş değil. Bütün itirazlar vs. yapıldıktan sonra, süreç nihayete erecek ve İstanbul yeni başkanıyla gerçek manada buluşacaktır.”

‘İSTANBUL BARIŞ KENTİ OLACAK’

Kaftancıoğlu bundan sonra ne olacağı hakkında ise şunları söyledi, “İstanbul’u hakikaten yeni bir başlangıç bekliyor. Bu yeni başlangıç da herkesin, her kesimin yerel yönetimden eşit hizmet alacağı, belediye kaynaklarının doğru kullanılacağı, belediyede üretilen rantın İstanbul halkıyla eşit paylaşılacağı ve öncelikli yatırımların doğru biçimde yapılacağı bir dönem olacak. Mesela trafik problemi varken kanal İstanbul’un projeye alınmayacağı, birilerine sırf para kazandırmak için İstanbul halkının aleyhine olan işlerin ihale kılıfı altında verilmeyeceği bir dönem başlıyor. Artık insanların birbiriyle paylaşarak, kaynaşarak yaşayacağı bir dönem başlıyor. İstanbul bundan sonra bir barış kenti olacak.” (Kaynak)

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2019, 19:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER