Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu: Elbette HDP’yi de ziyaret edeceğim

Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, tüm partileri ziyaret edeceğini söyledi: "HDP’yi ziyaret etmemde ne sakınca olabilir? Meclis’te HDP’li Başkan Vekili’nin yönetimi altında çalışıyoruz."

Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu: Elbette HDP’yi de ziyaret edeceğim

Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, HDP’yle görüşüp görüşmeyeceği tartışması gündemdeki yerini koruyor.

Halk TV yazar Fikret Bila, tartışmalarla ilgili Kılıçdaroğlu’na “HDP’ye gidecek misiniz?” sorusunu yöneltti. CHP lideri HDP’yi ziyaret edeceğini açıkladı. Cumhurbaşkanı adayı olarak, tüm Türkiye’nin cumhurbaşkanı olacağı iddiasında olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "Tüm partileri ziyaret etmem zaten demokrasinin gereğidir. HDP’yi ziyaret etmemde ne sakınca olabilir? Meclis’te HDP’li Başkan Vekili’nin yönetimi altında çalışıyoruz. Komisyonlarda HDP’li vekillerle birlikte çalışıyoruz. HDP’yi ziyaret etmem kadar doğal bir şey olamaz. Ben zaten toplumun bütün kesimlerine ulaşmaya çalışan bir anlayışa sahibim, bunu da uygulamaya çalıştım. Bu yönde çalışmalarım devam edecek" dedi.

'ÇALIŞMALARA ARA VERMEDEN DEVAM EDECEĞİZ'

Kılıçdaroğlu, ortak adaylık çalışmaları nedeniyle deprem bölgesini de unutmadıklarını söyledi.

Deprem bölgesine gideceğini de ifade eden Kılıçdaroğlu, “Bizim önceliğimiz deprem felaketidir. Önümüzdeki salı günü deprem bölgesiyle ilgili olarak yaraları nasıl saracağımıza, depremzedelerin sorunlarını nasıl çözeceğimize ilişkin projemizi kamuoyuna açıklayacağız. Zaten belediyelerimiz, milletvekillerimiz hep deprem bölgesindeler. Vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için büyük çaba harcıyorlar. Bu çalışmalara da ara vermeden devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

'SEÇİME KADAR KAMPANYA BOYUNCA DA BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ'

Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyük şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın cumhurbaşkanı yardımcısı olarak atanması konusundaki soruyu da şöyle yanıtladı:

“Sayın İmamoğlu da Sayın Yavaş da çok değerli iki arkadaşımız. Çok başarılı iki belediye başkanımız. Sadece belediye başkanı oldukları illerde değil Türkiye’nin neresinde bir sorun olsa hemen o sorunu da çözmek üzere yardıma koşan iki belediye başkanımız. Seçimden sonra cumhurbaşkanı yardımcısı olarak atanacakları tarihe kadar belediye başkanlıklarından ayrılmaları gerekmiyor. Böyle bir hukuki zorunluluk yok. Bu nedenle seçime kadar kampanya boyunca da birlikte çalışacağız. Hiçbir sorun yok.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER