Deniz Baykal'ın kaset davasında ceza yağdı

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile bazı MHP yöneticilerin özel görüntülerini kaydedip yayınladıkları gerekçesiyle yargılanan 120 sanıklı davada ceza yağdı.

Deniz Baykal'ın kaset davasında ceza yağdı

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile bazı eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin olduğu belirtilen görüntülerin internette yayımlanmasıyla ilgili, Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 171 sanıklı davada karar çıktı. Mahkeme, 120 sanık hakkında 6 yıl 3 aydan 92 yıl 10 aya kadar hapis cezaları verdi. Bu sanıklardan dinlemeleri yapan teknik ekipteki sanıklar Sedat Zavar 92 yıl 10 ay, İlker Usta 81 yıl, Gürsel Aktepe ise 72 yıl 3 ay hapis cezası aldı.

DHA'nın aktardığı habere göre; Deniz Baykal’ın görüntülerinin yayınlanmasından sorumlu tutulan sanıklar Fatih Ünen 13 yıl, Yener Dönmez ise 21 yıl ceza aldı. Mahkeme bu sanıklar hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarttı. Dosyası ayrılan aralarında Fetullah Gülen, Cevheri Güven, Osman Hilmi Özdil, İbrahim Faruk Bayındır’ın da bulunduğu 46 sanık hakkındaki yakalama kararını da devamına karar verildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER