Erdoğan'dan Bahçeli'nin erken seçim teklifine cevap!

Cumhurbaşkanı, Bahçeli'nin erken seçim teklifine "Şu an yorumum olmayacak. Yarın görüşeceğiz." diyerek yanıt verdi. Grup toplantısında ise "Yeni sistemimiz 2019 Kasım seçimlerinde devreye girecek" dedi.

Erdoğan'dan Bahçeli'nin erken seçim teklifine cevap!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin erken seçim teklifine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan yanıt geldi. Erdoğan, "Devlet Bahçeli ile yarın görüşeceğiz." dedi. Ardından partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yeni sistemimiz inşallah 2019 Kasım seçimlerinde devreye girecek" diye konuştu. Erdoğan'ın bu sözleri Bahçeli'nin çıkışına cevap olarak algılandı.
"YARIN KENDİSİYLE GÖRÜŞECEĞİZ"

AK Parti grup toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, "Şu an itibarıyla bir yorumum olmayacak ama yarın Bahçeli ile bir görüşmem var" dedi.

ERDOĞAN'IN PROGRAMINDA YOKTU

Erdoğan'ın sözlerini aktaran Ciner Medya Ankara Temsilcisi Ali Can Türkoğlu, görüşmenin Erdoğan'ın programında olmadığını, Bahçeli'nin erken seçim çıkışı yapmadan önce randevunun alınmış olabileceğini söyledi.

"ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ 2019 KASIM SEÇİMLERİNDE YÜRÜRLÜĞE GİRECEK"

Erdoğan gazetecilere yaptığı açıklamanın ardından Partisinin grup toplantısına geçti. Buradaki konuşmasında geçtiğimiz yıl 16 Nisan'da yapılan referanduma değinerek, "Halk oylamasıyla önemli bir anayasa değişikliği kabul edildi. Cumhuriyet döneminde yaşadığımız siyasi ve ekonomik krizlerin en önemli sebeplerinden biri olan yönetim sistemimizdeki tıkanıkların aşılmasına vesile olacağına inandığım anayasa değişikliğimiz inşallah 2019 Kasım seçimlerinde tamamen yürürlüğe girecek" dedi.

BOZDAĞ: YETKİLİ ORGANLARDA DEĞERLEDİRİLİR

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin erken seçim açıklamasının sürpriz olup olmadığı sorusuna, "Ben de sizinle birlikte öğrendim. Konu, partinin yetkili organlarında değerlendirilir ve bir açıklama yapılır." dedi.

ADALET BAKANI: KURULLAR DEĞERLENDİRİR

Konuyla ilgili bir açıklama da Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'den geldi. Gül, "Bahçeli'nin teklifini kurullar değerlendirir." dedi.

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Bahçeli, bugün partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı açıklamada, "Önümüzde 2 seçim vardır. Ya normal tarihi beklenecek. Ya da Milli mecburiyetten dolayı seçimleri erkene çekilecektir. Bilinmelidir ki gerekli uyum yasalarının çıkarılmasının ardından MHP seçimlerin erkene alınmasından yana takdirini kullanmaktadır. 26 Ağustos'un Malazgirt'in yıl dönümünde yeni bir zafer ruhu ile Cumhurbaşkanını seçmeli ve en makul ve mantıklı yoldur" demişti.
Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2018, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER