Erdoğan'dan İmamoğlu'na: Sana borcumuz varmış, ödeyelim

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, Beştepe'deki görüşmede, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na, "Sana borcumuz varmış, onu da ödeyelim" dediği belirtildi...

Erdoğan'dan İmamoğlu'na: Sana borcumuz varmış, ödeyelim
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun görüşmesine dair detaylar kulislere yansıdı. Sözcü yazarı Deniz Zeyrek’in aktardığına göre ‘Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra İmamoğlu’nun ailesine ait lokantada yemek yemiş. Ekip hızlıca kalkıp gitmiş ve hesap ödenmemiş. Erdoğan, ‘Sana borcumuz varmış, onu da ödeyelim’ deyince İmamoğlu, ‘O gönül borcu. Başkan seçildiğimizde, desteğinizi esirgemezsiniz ödeşiriz’ demiş…”

Ziyaretin yaklaşık bir saat sürdüğünü hatırlatan Zeyrek, “Görüşmenin tamamına yakınında İstanbul konuşulmuş bir kere. Erdoğan 1994’te Belediye Başkanı seçildikten sonra bulduğu tabloyu ve ayrılırken teslim ettiği tabloyu anlatmış. İstanbul’a yaptıklarını anlatmış” ifadesini kullandı.

Zeyrek şunları kaydetti: “İmamoğlu’nun saygılı, ölçülü ve temiz bir kampanya yapma niyetini dile getirmesi üzerine Erdoğan da ‘öyle olacak’ güvencesi vermiş. Görüşmede bir de geçmiş anısı yad edilmiş”

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2019, 12:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER