HDP kurultay için kararını verdi

HDP Parti Meclisi, kurultayın normal tarihinde yapılmasını kararlaştırdı. Kurultayın 20 Ocak ile 20 Şubat arasındaki bir tarihte yapılması planlanıyor.

HDP kurultay için kararını verdi

HDP Parti Meclisi toplantısında 3’üncü Olağan Kurultay’ın normal tarihinde yapılması için Merkez Yürütme Kurulu’na (MYK) yetki verildi.

HDP olağan kurultay takvimi parti tüzüğüne göre 20 Ocak 2018. Ancak Parti Meclisi’nin kurultayı bir süre erteleme hakkı var. Toplantıda iki seçenek de masaya yatırıldı. Yapılan değerlendirmelerin ardından kurultayın normal takviminde yapılması kararı alındı. Net tarihin belirlenmesi için de MYK’ye yetki verildi.

MYK, Ankara’da kurultay için salonların uygunluk durumunu da ele alıp bir tarih belirleyecek. Kurultayın 20 Ocak ile 20 Şubat arasında bir hafta sonu yapılması planlanıyor.

Bu hafta toplanan CHP Parti Meclisi 36’ncı Olağan Kurultay’ın 3-4 Şubat tarihinde yapılması kararı verdi. MHP Olağan Kurultayı için de 18 Mart 2018 tarihi kararlaştırılmıştı. Bu durumda yeni yılın ilk çeyreği muhalefet partilerinin kurultay dönemi olacak.


Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2017, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER