İçişleri Bakanlığı: Hiçbir itirafçı görevine iade edilmedi

FETÖ davalarında itirafçılık yapan bir kaymakam ile vali yardımcısının görevde olduğu ve benzeri durumda kamu görevlilerinin bulunduğu iddiaları üzerine İçişleri Bakanlığı açıklama yaptı: "Bugüne kadar hiçbir itirafçı, görevine iade edilmemiştir."

İçişleri Bakanlığı: Hiçbir itirafçı görevine iade edilmedi
İçişleri Bakanlığı, ‘FETÖ itirafçısı’ olan bazı kamu görevlisi isimlerin göreve iade edildiği haberleri üzerine açıklama yaptı. Açıklamada, bugüne kadar hiçbir itirafçının görevine iade edilmediği belirtildi.

İçişleri Bakanlığı’nın açıklamasında şöyle denildi: “Bugün bazı basın yayın organlarında yer alan ‘FETÖ itirafçısı olan 3 vali yardımcısı, 2 kaymakam görevlerine iade edildi’ başlıklı haberde yer alan bilgiler tamamen asılsızdır. Söz konusu asılsız habere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur. Bazı kesimler tarafından Bakanlığımız kurumlarına yönelik yapılan tezviratlar karşılıksız çıkınca, şimdi de mülki idare amirlerimize yönelik tezvirata geçildiği açıktır. FETÖ ile mücadele Bakanlığımızca titizlikle, kararlılıkla devam ettirilmekte ve milli beka meselesi olarak görülmektedir.”

KAYMAKAM VE VALİ YARDIMCISI GÖREVDE İDDİASI

AK Partili Mehmet Metiner ile tartışan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bir tek FETÖ’cüyü göreve getirmedim” demiş ancak Sözcü’den Asuman Karaca’nın haberinde, kaymakam olarak görev yaparken savcılığa başvurarak itirafçı olan kaymakam Ömer Faruk Yüce ve Vali Yardımcısı Yakup Ömeroğlu’nun halen görev yaptığı belirtilmişti. Benzer şekilde 15 Temmuz’dan sonra FETÖ’den işlem gören bazı isimlerin de halen kaymakamlık görevini sürdürdüğü öne sürülmüştü. 


Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2020, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER