İYİ Parti'den Selahattin Demirtaş'ın Meral Akşener'e yazdığı açık mektuba yanıt

İYİ Partili Bahadır Erdem, Selahattin Demirtaş'ın Meral Akşener'e yazdığı mektup hakkında konuştu. Erdem, "Bizim kesin olan çizgilerimiz var. Milletin çizgisi olduğuna inandığımız için biz onu ortaya koyuyoruz" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti'den Selahattin Demirtaş'ın Meral Akşener'e yazdığı açık mektuba yanıt

Edirne Cezaevi'nde altı yılı aşkın süredir tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, partisi hakkındaki açıklamaları sonrasında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yazdığı açık mektuba İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem'den yanıt geldi.

Halk TV'deki 'Sözüm var' programına konuk olan Erdem, Demirtaş'ın açık mektubuyla ilgili soruya cevap verdi. Erdem, "Ben Selahattin Demirtaş'ın mektubu hakkında konuşmak istemiyorum. Çünkü siyasette böyle bir metod yok. Ama biz kendi düşüncelerimizi söylüyoruz. Açık söylüyoruz. Hatırlarsanız bu yayınlarda söyledim. AYM kararlarına uyulması, kayyum uygulamalarının demokrasiye aykırı olduğu yahut AİHM kararına uyarken iktidarın sevdiği ya da sevmediği tutuklu gibi bir ayrımın olamayacağını... Bunlar yeni söylediğimiz şeyler değil" dedi.

'KESİN ÇİZGİLERİMİZ VAR'

"Ama bizim kesin olan çizgilerimiz var" diyen Erdem, "Milletin çizgisi olduğuna inandığımız için biz onu ortaya koyuyoruz. Her siyasi parti milletin sesidir. Milletin temsilcisi olduğu, milletin değerlerini temsil ederek bunu gündeme getirdiği zaman ancak teveccüh görür ve yaptığı siyaset bir işe yarar diye düşünüyorum. 85 milyonun da inandığını düşündüğümüz terör konusundaki şeylerimiz netti. Bunu hep söyledik, bugünde netiz dolayısıyla bizde değişen bir şey yok. Hep aynı şeyi söylüyoruz" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER