Kabine'de gündem deprem ve seçim tarihi

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün deprem ve seçim gündemiyle bir araya gelecek.

Kabine'de gündem deprem ve seçim tarihi

Kabine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün toplanıyor. Bazı bakanların deprem bölgesinde olması nedeniyle toplantıya katılmaması bekleniyor.

Kabine'nin gündeminde 11 ili sarsan depremler olacak. Konuyla ilgili toplantıda eksiklerin masaya yatırılacağı ve ilgili bakanların sunum yapacağı öğrenildi. Bölgenin yeniden inşası da masaya yatırılan konulardan olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Bir yıl içinde konut ihtiyacını çözecek sayıda kaliteli, güvenli yapının inşasını sağlayacağız'' açıklamasında bulunmuştu.

Kabine'de yer alacak önemli başlıklardan bir tanesi de depremin ardından tekrar ortaya çıkan fahiş kira sorunu. İlgili savcıların harekete geçmesinin ardından bu konunun da toplantıda gündeme alınması bekleniyor.

Bir diğer başlık ise seçim olacak. 14 Mayıs'ı işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ardından tarihin açıklanması ve seçim sürecinin nasıl olacağına dair bir değerlendirme yapılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın anayasal hakkını kullanarak seçimleri yenilemesi bekleniyor ve bu konuda da gözler 10 Mart Cuma gününü işaret ediyor.

Öte yandan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in açıklamalarının ardından Millet İttifakı'nda başlayan kriz de ele alınacak konular arasında yer alıyor.

Erdoğan konuya ilişkin ilk değerlendirmesini, ''Onlar ne yaparlarsa yapsınlar biz yolumuza devam edeceğiz. Konuşup konuşup dağılırlar demiştim'' sözleriyle yapmıştı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER