Özgür Özel: Kılıçdaroğlu'nun HDP'ye ziyareti olasıdır

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "HDP, diğer gruplar gibi milletin oyladığı, 6 milyon oy almış, gidin orada siyaset yapın diye oy verilmiş bir partidir. Yok saymak , ötekileştirmek olmaz" diye konuştu.

Özgür Özel: Kılıçdaroğlu'nun HDP'ye ziyareti olasıdır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olarak ilan edilmesinin ardından HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'dan Kılıçdaroğlu'na davet geldi.

Kılıçdaroğlu'nun adaylığını kutlayan Sancar "Genel merkezimizde konuşmak için ziyaretini bekliyoruz" dedi.

CHP Meclis Grup Başkanvekili Özgür Özel, Habertürk yayınında soru üzerine yaptığı açıklamada "HDP'ye ziyaret olasıdır" dedi.

Özel şunları kaydetti:

"Bir cumhurbaşkanı adayı tüm siyasi partileri ziyaret edebilir. Tüm siyasi partileri ziyaret etmek, onlarla görüşmek, Türkiye'yi nasıl yöneteceğini anlatmakla yükümlüdür. Çünkü seçmenleri ayırması ve siyasi partileri ayırması söz konusu olmaz. Biz geçmişte de bunun çok örneklerini verdik."

"Seçim güvenliği için çıktığımız yolda da HDP'yi ziyaret ettik, tüm siyasi partilerle birlikte. O zaman bir tek MHP randevu vermemişti. AK Parti'ye de gitmiştik."

"Kampanya süreci başlamadan ya da kampanya süreciyle birlikte, diğer partilerin ziyaret edildiği gibi ziyaret edilmesi olasıdır. Burada herhangi bir sakınca görmem. Daha önce Halkların Demokratik Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi'ni ziyaret etmek istediğinde randevu vermiş ve eş genel başkanların bizi ziyaretini kabul etmiştik."

"Ülkeyi yönetecek bir cumhurbaşkanı adayının her siyasi partiyi ziyaret edip, yapacaklarını anlatması son derece normal. Ziyaret olasıdır. Ben Meclis'te grup başkanvekilliği yapıyorum. HDP, diğer gruplar gibi milletin oyladığı, 6 milyon oy almış, gidin orada siyaset yapın diye oy verilmiş bir partidir. Yok saymak , ötekileştirmek olmaz. Ben seçim güvenliğine ilişkin HDP'yi daha önce ziyaret etmiştim. HDP'nin genel merkezine de ziyaret yapılır." 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER