Özgür Özel: Kılıçdaroğlu HDP’yi ziyaret edecek

CHP Grup başkanvekili Özgür Özel, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP'yi ziyaret edeceğini duyurdu. HDP Eş Genel başkanı Mithat Sancar ve eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'tan Kılıçdaroğlu'na davet gelmişti.

Özgür Özel: Kılıçdaroğlu HDP’yi ziyaret edecek

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olarak ilan edilmesinin ardından, Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP'den yapılan görüşme davetine olumlu yanıt geldi. CHP Grup başkanvekili Özgür Özel, HaberTürk'te katıldığı programda Kılıçdaroğlu'nun HDP'yi ziyaret edeceğini duyurdu.

Özel, "Sayın genel başkan hiçbir partiyi ötekileştirmeden hepsini ziyaret edecek. HDP'yi de ziyaret edecek. Diğer partilere de ziyaret edecek." dedi ve şöyle konuştu:

'AK PARTİ'YE HELAL OLAN CHP'YE HARAM OLMAZ'

"İki liderin Türkiye'de 2023 yılında. Bir tanesinin hapiste olması olacak iş değil. Sayın Demirtaş çok iyi iletişim yürütüyor. Sayın Akşener ile sayın Demirtaş'ın nezaket dilini terk etmeden. Bahçeli ve Erdoğan diliyle değil Demirtaş dili ve Meral hanım diliyle konuşulursa buradan Türkiye kazanır. Masada olanlar bakanlıkları paylaşır. HDP'ye bakan verilemez demem. Bu ittifakın nasıl bakan çıkaracaklarını yazdık. HDP'nin yetkili kurulları var, demokrasi ittifakları var. AK Parti'ye helal olan CHP'ye haram olamaz. Bunlar yapınca aferin, biz yapınca şey. O Türkiye geride kaldı."

SANCAR VE DEMİRTAŞ'TAN DAVET GELMİŞTİ

Kılıçdaroğlu'nun Millet İttifakı'nın adayı olarak açıklanmasının ardından HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, "hayırlı olsun, kendisini bizimle görüşmeye davet ediyoruz" demişti. Eski HDP Eş Genel başkanı Selahattin Demirtaş da, Sancar'ın bu açıklamasını alıntılayarak "Sayın Kılıçdaroğlu'na hayırlı olsun diyoruz. Kendisini HDP'ye de bekliyoruz." paylaşımında bulunmuştu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise katıldığı televizyon programında Kılıçdaroğlu için "CHP, HDP ile görüşebilir. Ama masaya asla getiremez." açıklamasında bulunmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER