Karamollaoğlu: Böyle olacağını onlar da tahmin edemedi biz de

Karamollaoğlu, yüzde 60’lık bir seçmen kesiminin iktidara 'dur' diyeceğini öne sürdü. Eskiden kendilerine selam vermeyenlerin şimdi oy vereceğini söylediklerini aktaran Karamollaoğlu, "Şartlar bütünü ile değişti. Böyle olabileceğini tahmin edemediler. Açıkça söyleyelim biz de tahmin edemedik" dedi.

Karamollaoğlu: Böyle olacağını onlar da tahmin edemedi biz de
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin il başkanları ve il müfettişleri ile toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Karamollaoğlu, şu mesajları verdi:


GİDECEKLER, GİTMEK MECBURİYETİNDELER:
 Millet bu gidişe bir ‘dur diyebilmek’ için arayış içinde bulunuyor. En büyük desteği kitleler verecektir. Bu destek yüzde 60’ın altında olmayacaktır. Sadece ‘yüzde 60’ı Saadet Partisi alacak demiyorum’ Ama yeter öldük diyen bir kesim var. Bu iktidarın elinde hiçbir reçetenin olmadığını da biliyorlar

Önümüzdeki hafta fikirlerimizi tatbikata geçireceğiz. Zamanımız yok. İktidar ise ‘bunlar kısa zamanda gerçekleştiremezler’ anlayışında. Ama görecekler korkunun ecele faydası yok. Gidecekler, gitmek mecburiyetindeler. Bu ülke ayakta kalacaksa onların fikirlerinin değişmesine ihtiyaç var. Bu ülkenin yönetim anlayışının değişmesine ihtiyaç var. 

PARAYI SADECE TOPRAĞA GÖMÜYORLAR: Rakamlar kendilerini açıkça ortaya koyuyor. Biz milletimiz de uyanan bu hava ile birlikte kolları sıvayacağız. Buradan bize ‘bir oy gelmez’ diye çalmayacak kapı bırakmayacağız. Kampanya başlatacağız. Bizim mecliste gurubumuz yok. Ancak biz 100 bin değil. 500 bin imza ile cumhurbaşkanı adayı göstereceğiz.

Parayı sadece toprağa gömüyorlar. Onun için sanayi yatırımlarına giremiyor. Milleti şaşırtacak adımlar atılıyor. 2023’te bir takım adımlar olacak. ‘Uçaklarımız uçacak, tanklarımız yürüyecek’ diyorlar. 15 yıldır iktidardasın bugüne kadar kaç tane uçağımız uçtu. Helikopterin üzerine ‘Türk malı’ yazmakla olmaz. Milleti kandırmak için atılan adımlar

İTTİFAKA KAPILARI KAPATMADIK: Biz dedik ki, ittifaka kapıları tamamen kapatamadık ki, ‘siz getirip devleti teslim ederseniz olur.’ Siz ülkenin problemlerini çözmeyi bize bırakırsanız, bakın, görün nasıl çözülüyor. Erken seçim kararından sonra önceki gün partisinin Genel İdare Kurulu Üyelerini toplayan Karamollaoğlu dün ise İl Başkanları ve İl Müfettişlerini Ankara’da topladı. Toplantı öncesinde konuşan Karamollaoğlu, Saadet Partisi’nin iktidarın dizlerini titrettiğini kaydederek, bu hafta fikirlerini tatbikata koyacaklarını söyledi. Karamollaoğlu ayrıca gösterecekleri adaya desteğin yüzde 60’larda olduğunu da sözlerine ekledi.

İKTİDAR PARTİSİ ÇARESİZLİK İÇİNDE ÇIRPINIYOR: Ortalık toz duman. Üzülerek ifade ediyorum; İktidar partisinin çaresizlik içinde bulunması yapması gereken hizmetleri yerine getirememesi manasına geliyor. Bundan dolayı iktidar partisi çaresizlik içinde çırpınıyor. Çırpındıkça da ülkeye hem de etrafına zarar veriyor. Ama biz inanıyoruz ki, bütün problemlerin üstesinde geleceğiz. Ülkemizi düze çıkaracak, bu problemlerden kurtaracak çıkış yollarını bulacağız. Milletimizin desteğini de alacağız. Temenniden ibaret kalmaması lazım. Çok ciddi bir çalışmaya ihtiyacımız var. Bu çalışmaları sahada bizzat il başkanları yönetecektir.

SAADET KORKUSU ALELACELE SEÇİM KARARI ALDIRDI: Hava bundan bir sene öncesine nazaran çok değişti. Aslında hükümeti ve Cumhurbaşkanını biraz da aceleye sevk eden uyanan bu hava oldu. Milletimiz bizim sözlerimize, fikirlerimize ülkenin içine sürüklendiği problemlere, çözüm yollarımıza kulak kabartmaya başladı. Bugüne kadar bize selam vermeye imtina edenler, ‘şimdi size oy vereceğiz’ diyorlar. Hükümet bunu gördüğü için bu alakadan destekten dolayı alelacele seçim kararı aldı.

İKTİDARIN DİZLERİNİ TİTRETEN SAADET PERTİSİ’DİR: Elhamdülillah biz hazırlığımız var. Çalışmalarımız var. Çok kısa zamanda önemli adımlar atarak milletimize ulaşacağız. Şundan emin olun. İktidarın karşısında yüreğini kopartan, dizlerini titreten tek parti Saadet Partisi’dir. Bunu şundan dolayı söylüyorum. Siyasi sahnede bulanan partiler toplumun yapısını belli sınırlar için sıkıştırılmış. Falanca partiye mümkün değil gitmem. Şuraya oy verdim, buraya oy vermem. İktidar da bu havadan faydalanarak ülkeyi kutuplaştırmaya götürüyor. Bizim için en tehlikeli yaklaşım. Ama iktidarın ülkede kutuplaşma olmuş, gerilim olmuş hiç umurunda değil. Tek derdi seçimi kazanmak.

BÖYLE OLACAĞINI TAHMİN EDEMEDİLER:Memleketimiz de ciddi bir hava esmeye başladı. Bunun daha güçlü esmesine engel olmak için erken seçim kararı aldılar. Şartlar bütünü ile değişti. Böyle olabileceğini tahmin edemediler. Açıkça söyleyelim biz de tahmin edemedik. Niye ben bunu söylüyorum; Bugüne kadar bize kulak vermeyen kesimler, bize ‘neredeydiniz bugüne kadar’ diyorlar. Kim diyor, arayış içinde bulunup kendi derdine derman bulamayanlar. Bugüne kadar bize oy vermeyen ve bizi hiç duymayanlar diyor. Dinlemediği için kendilerine nasıl hizmet edeceğimizin farkında olmayan kişiler söylüyor. Bu kesim Türkiye’nin çoğunluğudur. Bunun içinde en çekingen davranan AK Partililer. En çok korkan AK Partililer, dizi en çok titreyen, sesi çıkmayan kesim orada. Ama işin fecaatini gören ve bu böyle olmaz diyen kesim de orada. Problemlere de bundan çözüm bulamayacağını da biliyorlar. Sesin çıkaran ‘böyle olmaz’ diyen kim varsa elimine ettiler.

ETRAFINDA SADECE ŞAKŞAKÇILAR KALDI: Gazeteleri diyor ki, ‘Cumhurbaşkanı istişareye önem verir’ Niye böyle diyorlar biliyor musunuz? Çünkü en büyük zaaf gösterdikleri yer burasıdır. Cumhurbaşkanı müzakere etmeye hazır değil. Söylediği fikrin müzakere edilmesini istemiyor. Kendi içinde bu müzakere yapmak isteyen varsa onları yanından uzaklaştırdı. Artık etrafında sadece şakşakçılar kaldı. Emin olun, onların elinden de artık ses çıkmıyor. Öyle görünmek mecburiyetindeler. Bu seçimlerde anahtar parti Saadet Partisi olacaktır. Millet bu gidişe bir ‘dur diyebilmek’ için arayış içinde bulunuyor. En büyük desteği kitleler verecektir. Bu destek yüzde 60’ın altında olmayacaktır. Sadece ‘yüzde 60’ı Saadet Partisi alacak demiyorum.’ Ama yeter öldük diyen bir kesim var. Bu iktidarın elinde hiçbir reçetenin olmadığını da biliyorlar

MİLLETİN ANASINA AĞLATACAKLAR: gönlünü AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kaptıranlar. Gönül ferman dinlemez’ diyenler. Ne olursa olsun ben buradayım diyenlerin canlarına okunacak. Ekonomik yönden Türkiye öyle bir noktaya geldi problemler çözülmüyor. Faizin yükselmesine engel olabiliyor mu? Enflasyonun yükselmesine engel olabiliyor mu? İşçinin, memurun, besicinin, çiftçinin derdine derman oluyor mu? Hayır. Bugüne kadar aldıkları tedbirler milletin canını yakıyorlardı. Tabiri caizse milletin anasını ağlatacaklar. Herkes gözünü dört açmalıdır. Badireli bir dönem girdik. Deniz bitti duvara tosladılar.

İTTİFAKA TAMAMEN KAPILARI KAPATMADIK Kİ: Erdoğan ‘İttifak çağrımıza Saadet Partisi müspet bir cevap vermedi. Gitti başkaları ile beraber olmaya çalışıyor’ dedi. Biz dedik ki, ittifaka kapıları tamamen kapatamadık ki, ‘siz getirip devleti teslim ederseniz olur.’ Siz ülkenin problemlerini çözmeye bırakırsanız görün nasıl çözülüyor. Sizin bugüne kadar izlediğiniz politikalarla bu iş çözülmez. Ne yazı ki bunu göze alamıyorlar. Şeker fabrikalarının satışından bile vazgeçemiyorlar. Her şeyi özelleştiriyorlar. Türkiye’de ipotek edilmeyen hiç bir şey kalmadı. Devlet dairelerini satacaklar. 20 yılığına satacaklar. Peşin 1 milyon alacaklar. Sonra 20 yıl taksit ödeyecekler. O taksit anamızı ağlatacaklar. Geleceğimizi ipotek altına alıyorlar. Geçmiş gitti zaten satacak bir şey kalmadı. Şimdi Türkiye’yi satıyorlar. İpotek altına almak bu demektir. Müflis tüccar gibi davranıyorlar. Şunun elinden tuttuk ayağı kaldırdık diyen birileri var mı? Hayvancılıktaki açık aldı başını gidiyor. Türkiye’de İthalat ihracatı arasındaki fark tavan yaptı. / DUVAR

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2018, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER