Kılıçdaroğlu: Elinde çadır olan hangi işletme varsa bize bildirsin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Maraş'ta meydana gelen ve 10 ilde yıkıma neden olan depremlerin 6. gününde Malatya'ya gitti.

Kılıçdaroğlu: Elinde çadır olan hangi işletme varsa bize bildirsin

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, deprem bölgelerindeki ziyaretini sürdürüyor. Kılıçdaroğlu depremin meydana geldiği illerden biri olan Malatya'da basın açıklaması yaptı.

'DEMEK Kİ BİR SORUNUMUZ VAR'

Kılıçdaroğlu burada yaptığı açıklamada, "Bize aktarılan temel sorun çadır. Hava çok soğuk. Bütün deprem bölgelerine çadır gönderilmesi lazım. İnsanlar acı çekiyorlar soğuktan. Türkiye'de çadır üreten bütün firmalara sesleniyorum, elinize çadır stoğunuz varsa lütfen büyükşehir belediye başkanlarımıza ulaştırın, kaç çadır varsa satın alacağız ve deprem bölgelerine göndereceğiz. Hala çadır sorunu çözülemiyorsa demek ki bir sorunumuz var. Nasıl oluyor da bu kadar hazırlıksız davranabilirler akıl alacak şey değil" dedi.

'VATANDAŞIN DERDİNİ BİLSİNLER'

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: "İnsanlar zaten depremin acısını yaşıyorlar bir de böyle bir sorunla karşı karşıya kalmaları üzüntü verici. Türkiye büyük bir ülke, güçlü bir ülke, sorunları çözebilecek imkanları var ama maalesef koordinasyonsuzluk sorunları beraberinde getiriyor. Hükûmete çağrı yaptım, benim seslenmem vatandaşın acılarını duyurmak içindir. Vatandaşın derdini bilsinler. Bu ülkede çadır stokları nasıl olmaz, Kızılay'ın, AFAD'ın çadır stokları nerede? Bunların önceden düşünülmesi gerekirdi. Hükûmete çağrı yapıyoruz; bu sorunu çözün. Elinde çadır olan hangi işletme varsa da bize bildirsin, satın alacağız, deprem bölgelerine göndereceğiz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER