Polis HDP İstanbul İl Eş Başkanı Ferhat Encü’ye tokat attı

Kadıköy'deki eylemde bir polis HDP İl Eş Başkanı Ferhat Encü’ye tokat attı. Encü ve görüntüleri çeken kameraman gözaltına alındı.

Polis HDP İstanbul İl Eş Başkanı Ferhat Encü’ye tokat attı

Hasta ve infazı yakılan mahpus yakınları İstanbul'un Kadıköy ilçesinde bir araya geldi. Polis, ailelerin nöbetinde HDP eski milletvekili ve İstanbul İl Eş Başkanı Ferhat Encü’ye tokat attı.

Aileler, Marmara Tutuklu Aileleri ile Yardımlaşma Derneği (MATUHAY-DER), Anadolu Yakınlarını Kaybedenlerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ANYAKAYDER) ve Birleşik Mücadele Güçleri (BMG) öncülüğünde, “Hasta ve infazı yakılan tutsaklara özgürlük, tecride son” sloganıyla Boğa Heykeli önünde bir araya geldi.

Eylem sırasında bir polisin Encü’ye tokat atarken görüntüleri de kaydedildi. O anları kayıt altına alan Artı TV kameramanı Mehmet Zeki gözaltına alındı.

Gazeteci Meral Danyıldız, “Görüntüleri çektiği için Zeki’yi gözaltına aldılar. Artı TV muhabiri Umut Taşdağ’ı da darp ettiler. Umut yere düştü. Şimdi hastaneye gitti. Darp raporunu alacak. Zeki’yi de bırakmıyorlar. Tüm ısrarlarımıza rağmen polis bırakmıyor” dedi.

İstanbul Valiliği 70 kişinin gözaltına alındığını duyurdu. / GAZETE DUVAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER