SAADET'ten Ayasofya açıklaması: Abdest aldık bekliyoruz

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, son dönemde yaşanan Ayasofya'nın aslına uygun olarak camiye dönüştürülmesi tartışmalarını değerlendirdi. Sevim, "Ayasofya açılsın da neden açılırsa açılsın" dedi.

SAADET'ten Ayasofya açıklaması: Abdest aldık bekliyoruz
Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim Ayasofya’nın ibadete açılması konusunda yaptığı açıklamada, “Ayasofya açılsın da kim açarsa açsın! Abdestimizi aldık bekliyoruz. Buyursun ilk namazı da Cumhurbaşkanı Erdoğan kıldırsın” dedi.

Sevim sosyal medya hesaplarında yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Günlerdir her platformda Sultan Fatih’in emaneti Ayasofya Cami’nin yeniden ibadete açılması tartışılıyor. Birkaç fütursuz ses dışında hemen herkesin Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılması üzerinde uzlaştığını görüyoruz. Her daim bunun için mücadele etmiş, kampanyalar, organizasyonlar yaparak bu ruhu diri tutmuş bir hareketin mensubu olarak süreci sonuna kadar destekliyor, Ayasofya Cami’nde saf tutacağımız günleri heyecanla bekliyorum. Hemen hemen bütün partilerin ve aziz milletimizin üzerinde hemfikir olduğu bu mesele hakkında artık kaybedilecek tek bir saniye dahi yok!

Danıştay kararını beklemeye gerek de yok! İster TBMM eliyle olsun, isterse Bakanlar Kurulu kararıyla olsun bu süreç olumlu bir şekilde sona erdirilmeli. Siyaset üstü bu mesele kısır siyasi çekişmelere alet edilmemeli. 17 yıldır Ayasofya’nın ibadete açılması ile ilgili tek bir müsbet adım atmak şöyle dursun; Kültürel çalışma adı altında Hıristiyan teolojisinde Serafim olarak tabir edilen, melek tasvirlerinden birinin mozaik yüzünü ortaya çıkarmakla övünen iktidar, artık vicdanlara kulak vermeli, hamaset yerine somut adımlar atmalı! Burdan çağrıda bulunuyorum, Ayasofya açılsın da kim açarsa açsın! Ayasofya açılsın da neden açılırsa açılsın. Abdestimizi aldık bekliyoruz. Buyursun ilk namazı da Cumhurbaşkanı Erdoğan kıldırsın.”  / DUVAR

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2020, 23:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER