Diplomasını yırtan doktor: Bana 'Seni öldürürüz, burada yaşatmayız' dediler

Hastanede saldırıya uğradıktan sonra diplomasını yırtan doktor Şeyhmus Baraş, mahkemede ifade verdi: "Tehdit ve hakaret ettiler. 'Seni öldürürüz, burada yaşatmayız' dediler."

Diplomasını yırtan doktor: Bana 'Seni öldürürüz, burada yaşatmayız' dediler

Urfa'nın Viranşehir ilçesinde, özel bir tıp merkezinde hasta yakınlarının saldırısına uğraması sonucu diplomasını yırtarak mesleğinden istifa eden doktor Şeyhmus Baraş'ı darp etmekle suçlanan 3'ü tutuklu kardeş 4 kişi hakim karşısına çıktı. Mahkemede, darp edildiğini yineleyen Baraş, "Bana 'Seni öldürürüz, burada yaşatmayız' dediler" diye konuştu. Mahkeme, 3 kardeşin de tutukluğunun devamına karar verdi.

DHA'nın haberine göre, 28 Haziran'da Viranşehir’de özel bir tıp merkezinde acil servis doktoru olarak görev yapan Şeyhmus Baraş'a saldıran ve  tutuklanan kardeşler Halil İbrahim Dağ, Mahmut Dağ, Mecrum Dağ ile tutuksuz sanık Rahime Dilara Bucak Dağ hakim karşısına çıktı.

Viranşehir 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen ve 8 yıla kadar hapis cezası istenen tutuklu 3 kardeş, savunmalarını yaptı. Tutuklu sanıklardan İbrahim Halil Dağ, olay günü çocuğunu yüksek ateş nedeniyle hastaneye götürdüğünü söyledi.

Dağ, "Olay günü 1 yaşında olan çocuğumu yüksek ateş nedeniyle acilen özel tıp merkezine getirdim. Burada tedavinin para ile yapılacağını öğrenmem üzerine eşim ile konuyu konuşmaya başladık. Daha sonra da burada doktor olarak çalışan ve ismini Şeyhmus olarak öğrendiğim şahıs geldi. Kendisine durumu anlattım. Ardından, bana parasız tedavi olmadığını söyledi. Ben de bunun üzerine 'Devlet hastanesine gideriz' deyince bana eşimin ve çocuğumun yanında hakaret etti. Ben de bu söylemi duymam üzerine sinirlendim ve itişmeye başladık. Şeyhmus isimli şahıs eşimin üzerine yürüyünce aramızda tartışma çıktı. Doktora vurmadım hakaret ve tehditte bulunmadım" diye konuştu.

Tutuklu sanık Mahmut Dağ da kimseyi tehdit etmediğini öne sürerek, "Ben müştekileri tehdit etmedim, hakaret etmedim ve yaralamadım. Ufak bir arbede çıktı. Arbedede, kendilerinin doktor olduğunu bilmiyordum. Arbede sırasında, vurup vurmadığımı bilmiyorum" dedi.

Tutuklu kardeşlerin avukatı Seyithan İnan ise duruşmada müvekkilleri adına yaptığı savunmada "Müşteki Şeyhmus müvekkilime harekat etmiş. Müvekkilim ayrıca, müşteki Şeyhmus’un alkolü olabileceğini beyan etti. Üzerinde beyaz önlük olmadığı için doktor olduğu anlaşılmamış. Doktor Bey, aksi cevaplar verdiği için olay gerçekleşmiş olabilir" ifadelerini kullandı.

MAHKEME TUTUKLULUĞUN DEVAMINA KARAR VERDİ

Doktor Şeyhmus Baraş ise mahkemede darp edildiğini yineleyerek, "Halil İbrahim Dağ beni tehdit etti; hakaret etti. Mecrum ve Mahmut ise bana ‘Seni öldürürüz’ dedi. İbrahim Halil ise ‘Seni burada yaşatmam' dedi. Sanık Rahime Dilara Bucak Dağ ise bana karşı yaralama suçu işledi" diye konuştu.

Mahkeme, tarafların talep ve savunmalarını aldıktan sonra 3 kardeşin tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.  / DHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER