Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyeleri canlı yayında aşı oldu

Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyeleri canlı yayında aşı oldu Covid-19'a karşı Çinli Sinovac firması tarafından geliştirilen CoronaVac aşısı canlı yayında ilk kez Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Bilim kurulu üyelerine yapıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyeleri canlı yayında aşı oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 karşı yürütülecek aşılama süreciyle ilgili olarak Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

İlk aşıyı örnek teşkil etmesi amacıyla kendisinin ve bazı Bilim Kurulu üyelerinin yaptıracağını belirten Koca, "Birazdan huzurlarınızda hastalığı daha önce geçirmemiş Bilim Kurulu üyelerimizle ilk aşıyı olacağız" ifadesini kullandı.

Yarından itibaren de sağlık çalışanlarının aşılanmasına başlanacağını duyuran Koca, süreçle ilgili olarak da şu bilgileri verdi:

- Aşı adaletle dağıtılacak ve Bilim Kurulu'nun belirlediği öncelik sırasından başka hiçbir uygulama olmayacak. Aşılama programının son derece şeffaf yürütülmesi en büyük önceliğimizdir.

-Aşıların üzerinde bulunan karekod sebebiyle ismine tahsis edilen kişi dışında aşının kullanılması mümkün değildir.

- Tedarik planına uygun şekilde aşılanacak kişiler kendilerine sıra geldiğinde haberdar olacaklar ve randevu alarak aşılarını olmaya gideceklerdir. Vatandaşımızı motive etmesi açısından devlet büyüklerimizin de aşılanmasını Bilim Kurulu yararlı buldu. Devlet büyüklerinin aşılanması örnek teşkil edecektir. 

- Vatandaşlarımız aşılama programının seyrini web sayfası üzerinden canlı olarak takip edebileceklerdir.

- Salgını durdurana kadar aşıyı uygulamakta, tedbir ve kısıtlamalara uymakta kararlıyız.

- Herkesin mutlaka aşı olması gerektiğinin altını çizmek istiyorum. Eski hayatımıza dönmek için aşıyı mutlaka yaptırmamız gerekiyor.

'ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLER AYDINLIK OLACAK'

Basın toplantısının ardından Ankara Şehir Hastanesi'ne geçen Koca'ya Acil Kullanım Onayı verilmesinin ardından ilk CoronaVac aşısı yapıldı. 

Covid-19 aşısı yaptıran Sağlık Bakanı Koca, "Önümüzdeki günlerin aydınlık olacağına inanıyorum, hayırlı olmasını diliyorum" dedi. / DUVAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER