Sağlıkçıların hak talebine Akit yorumu: Rüşvetimi ver susayım gibi bir şey

Korona virüsüne karşı mücadele eden sağlık çalışanlarının özlük haklarıyla ilgili taleplerine Yeni Akit Haber Müdürü Murat Alan canlı yayında şu yorumu yaptı: Afrin'e ordumuz giderken subayların 'Bizim özlük haklarımızı verin' demesi gibi. 'Ruşvetimi ver susayım' mantığı gibi bir şey...

Sağlıkçıların hak talebine Akit yorumu: Rüşvetimi ver susayım gibi bir şey

Akit TV'de yayınlanan bir programda Yeni Akit gazetesi haber müdürü Murat Alan, sağlıkçıların tepkisini çeken yorumlar yaptı. 6 bin liradan aşağı maaş alan hemşire olmadığını söyleyen Alan, sağlıkçıların 'özlük hakları' meselesini getirmesine tepki gösterdi.

Sağlıkçıların yaşanılan kriz ortamında özlük hakları gibi konuları açmamaları gerektiğini söyleyen Alan, şöyle konuştu:

“Afrin’e ordumuz gideceği zaman subaylarımızın ‘bizim özlük haklarımızı verin’ demesi gibi. Yahu biz bunu mu konuşuyoruz? TSK’nın oraya nasıl gireceğini mi konuşacağız, yoksa sizin özlük hakları konusunu mu? (…) Bu ne biliyor musunuz? ‘Rüşvetimi ver susayım’ mantığı gibi bir şey.”

TEPKİLERE 'KANALI DEĞİŞTİRSİNLER' DİYE YANIT VERDİ

Twitter’da #MuratAlanHaddiniBil etiketiyle altında yorumlar yapıldı. Yayın esnasında seyircilerden tepkilere ise Murat Alan “Kanalı değiştirsinler o zaman” diye cevap verdi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAK

Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele Derneği Twitter hesabından yaptığı paylaşımda suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. Dernek tarafından yapılan paylaşımda "Sağlık Çalışanlarını rüşvet almakla itham eden ve toplumu kin ve düşmanlığa sevk edici açıklamalar yapan Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat ALAN hakkında Savcılığa suç duyurusunda bulunulacaktır. Hiç kimse vatanseverliğimizi sorgulayamaz!" denildi.

ANKARA TABİP ODASI: HADDİNİ BİL 

Ankara Tabip Odası, Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan’ın sağlık çalışanlarına "rüşvetçi" ithamlarına yönelik, “Kamuoyunu yalan beyanla yönlendirerek sağlık emekçilerine karşı kin ve düşmanlığa sevk edici açıklamalar yapan Murat Alan Haddini Bil” açıklaması yaptı.

Ankara Tabip Odası, RTÜK ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı göreve davet ederek sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

"#COVID19 pandemisine karşı özveriyle mücadele eden sağlık çalışanlarına "rüşvetçi" karalamasında bulunan, kamuoyunu yalan beyanla yönlendirerek sağlık emekçilerine karşı kin ve düşmanlığa sevk edici açıklamalar yapan @yeniakit Gazetesi Haber Müdürü #MuratAlanHaddiniBil!

Yüzlerce sağlık çalışanını #COVID19 pandemisi nedeniyle kaybettiğimiz bir dönemde bu sözler kabul edilemez! @saglikbakanligi
@drfahrettinkoca ve @rtukkurumsal göreve davet ediyoruz! Bizler; sağlık çalışanları olarak lütuf değil, hakkımızı istiyoruz!" / DUVAR

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2021, 22:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER