Beşiktaş, Fenerbahçe maçına çıkmama kararı aldı!

Beşiktaş, tamamlanamayan ve kaldığı yerden devam etmesine karar verilen maça çıkmayacak. Kararla ilgili açıklamada, "Hukuka aykırı alınan bu karara tepkimizi göstermek adına sahip olduğumuz tek çözümü ortaya koyarak, maça çıkmama kararı aldığımızı bildirmek isteriz" ifadelerine yer verildi.

Beşiktaş, Fenerbahçe maçına çıkmama kararı aldı!
Beşiktaş Yönetimi, Ziraat Türkiye Kupası’nda oynanan ve 57’nci dakikadan devam etmesine karar verilen Fenerbahçe maçın çıkmayacaklarını açıkladı. Açıklamada, “Masada kaybeden olmayı kabul etmemek için 3 Mayıs 2018 Perşembe günü sahada olmayacağız” denildi.

Ziraat Türkiye Kupası’nda oynanan yarı final ikinci maçında saha atılan yabancı maddelerden biri Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’in başına isabet etmiş ve maç tatil edilmesine karar verilmişti. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), maçın yarıda kaldığı 57’nci dakikadan devam etmesine ve seyircisiz oynanmasına karar vermişti.

Beşiktaş Divan Kurulu’nun bugün yapılan olağanüstü toplantısında, üyelerin neredeyse tamamı maça çıkmaması istedi. Denetleme Kurulu Başkanı Feyyaz Tuncel “Tüm kurullar olarak ortak kararımız maça çıkmama yönündedir” dedi.

‘TFF’NİN KARARINI ESEFLE ÖĞRENMİŞ BULUNMAKTAYIZ’

Daha sonra Beşiktaş Yönetim Kurulu toplantısı başladı. Toplantının ardından yapılan yazılı açıklama ile maça çıkılmayacağı duyuruldu.

TFF’nin kararının “büyük şaşkınlık, üzüntü ve esefle” öğrenildiği belirtilen açıklamada şu ifadeler yer verildi:

“Futbol ailesinin aklı selim davranması adına büyük fedakarlıklar yapan, her zaman iyiyi ve güzeli öne çıkarmaya çalışan, futbolun evrensel ilkesi ‘Fair Play’ (Adil Oyun) ile hareket eden, her zaman futbolun pozitif yanlarını öne çıkarmaya çalışan, bu konuda tüm dünyadan alkış alan, takdir toplayan ve en önemlisi her şeyin hukuk çerçevesi içinde yönetildiği inancına sahip olan Kulübümüz, dün Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından verilen kararı büyük şaşkınlık, üzüntü ve esefle öğrenmiş bulunmaktadır.”

‘SAHİP OLDUĞUMUZ TEK ÇÖZÜMÜ ORTAYA KOYUYORUZ’

Kararın hukuka aykırı olarak nitelendirildiği açıklamada, “Her zaman emeği, saygıyı ve alın terini ifade eden 115 yıllık tarihimiz ile Beşiktaşlılık duruşu sergileyerek camiamızın ileri gelenleriyle Divan Kurulu İstişare Toplantısıyla görüş alışverişi yaptıktan sonra gerçekleştirdiğimiz Yönetim Kurulu Toplantısı ile, hukuka aykırı alınan bu karara tepkimizi göstermek adına sahip olduğumuz tek çözümü ortaya koyarak, 3 Mayıs 2018 Perşembe günü oynanması kararlaştırılan maça çıkmama kararı aldığımızı bildirmek isteriz” denildi.

‘MASADA KAYBEDEN OLMAYI KABUL ETMEMEK İÇİN’ 

Beşiktaş taraftarlarına sağduyulu davranma ve peş peşe üçüncü şampiyonluk için takımı destekleme çağrısı yapılan açıklama, şöyle sona erdi:

“Bu kararımızın Büyük Beşiktaş taraftarının da sesini duyurması adına en vakur duruş olacağına inancımız sonsuzdur. 115 yıldır hep sahada olduk, hep sahada kazandık, berabere kaldık ya da kaybettik. Masada kaybeden olmayı kabul etmemek için 3 Mayıs 2018 Perşembe günü sahada olmayacağız.

Beşiktaş Ailesi olarak futbolun güzelliklerini yaşamaya ve yaşatmaya devam ederken taraftarımızdan beklentimiz her zamanki gibi sağduyulu ve duyarlı davranarak Beşiktaşımıza hiçbir faydası olmayan bu gerilimin devam etmesine izin vermemesi, takımımızın arka arkaya üçüncü şampiyonluğuna inanması ve takımımızı destekleyip, kenetlenmesidir. / DUVAR

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2018, 18:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER