Yılın En İyi Futbolcusu Ronaldo

FIFA Ballon d'Or (Altın Top) Ödülü'nü Real Madrid'in Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo üst üste 2. kez kazandı. Ronaldo, ödülünü alırken nara attı.

Yılın En İyi Futbolcusu Ronaldo
 

FIFA'nın her yıl sezonun en iyi oyuncusuna verdiği Ballon d'Or (Altın Top) Ödülü,İsviçre'nin Zürih kentinde yapılan gala ile sahibini buldu.

RONALDO İKİNCİ KEZ KAZANDI

Takım kaptanları, teknik direktörler ve uluslararası medya temsilcilerinin oylarıyla belirlenen Yılın Futbolcusu Ödülü'nü Real Madrid'in Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldoüst üste 2. kez kazandı. Portekizli yıldız, ödülünü aldıktan sonra yaptığı kısa konuşma esnasında nara atması dikakt çekti.

RONALDO HAYKIRIŞI

Ödülünü aldıktan sonra kısa bir konuşma yapan Ronaldo, "Ben daha çok çalışıp bu ödüllerin sayısını artırmak istiyorum. Daha fazla kupa kazanmak istiyorum. Ailem için kupalar kazanmaya devam etmek istiyorum. Bu ödülü 3 kez kazanmak çok farklı bir duygu.Tüm zamanların en iyi oyuncusu olmak isterdim her zaman. Bu başarıda benimle olduğunuz için teşekkürler!" ifadelerini kullanırken çığlık attı.

Bu ödül için Ronaldo ile birlikte Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi ve Bayern Münih'in Alman file bekçisi Neuer yarıştı.

7 ÖDÜL DAHA SAHİBİNİ BULDU

Galada, en iyi futbolcunun yanısıra yılın 11'i, yılın en iyi golü, kadınlarda yılın en iyi futbolcusu, erkek ve kadın futbolunun en iyi teknik direktörleri ile Fair-Play ve başkanlık ödülleri de sahiplerini buldu.

YILIN 11'İ

Neuer, Sergio Ramos, Lahm, David LuizThiago SilvaDi Maria, Kroos, Iniesta, Robben,Messi, Ronaldo.

EN İYİ GOL (PUSKAS ÖDÜLÜ)

Real Madrid'in yıldız futbolcularından James RodriguezBrezilya'nın ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kupası'nda Uruguay'a attığı şık golle bu ödülün sahibi oldu.

YILIN TEKNİK DİREKTÖRÜ

Dünya Kupası'nı müzesine götürmeyi başaran Alman Milli Takımı'nın teknik direktörü Joachim Löw, erkeklerde yılın teknik direktörü ödülünü kazanan isim oldu. Bu ödül için diğer adaylar ise, Real Madrid'in teknik direktörü Carlo Ancelotti ile Atletico Madrid'in teknik patronu Diego Simeone'ydi.

KADINLARDA YILIN TEKNİK DİREKTÖRÜ

Yılın teknik direktörü kadınlarda da Almanya'ya gitti. Vfl Wolfsburg'un teknik direktörü Ralf Kellermann bu ödülü kazanan isim oldu.

YILIN KADIN FUTBOLCUSU

Kadınlarda yılın futbolcusu Vfl Wolfsburg'un ve Alman Milli Takımı'nın yıldızı Nadine Kessler seçildi.

Yılın En İyi Futbolcusu Ronaldo
Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2015, 21:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER