Türkiye rallisinde inanılmaz kaza kamerada!

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın Eskişehir ayağında pilot Sabri Ünver ile co-pilot Kaan Özşenler, kullandıkları yarış otomobili ile virajı alamayarak savruldu.

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

Pilot Ünver’in otomobili toparlamaya çalışması yeterli olmadı ve iki rallici, taklalar atarak uçurumu düştü. Kaza anı ise kameralarda saniye saniye kaydedildi.

Türkiye Otomobil Federasyonu tarafından organize edilen Türkiye Ralli Şampiyonası’nın Eskişehir ayağı, Pazar günü yapıldı. Kapalı bir havada yağmur sonrası ıslak zeminde geçen yarışlara 52 ralli pilotu katıldı. Grup N kategorisinde 10’ncu sırada yarışı sürdüren pilot Sabri Ünver, Banaz etabında viraja hızlı girdi, aracı toparlayamadı. Ünver ve co-pilot Kaan Özşenler’in bulunduğu yarış otomobili, taklalar atarak uçurumu yuvarlandı. Kaza anı, ralliyi görüntüleyen kamera tarafından saniye saniye kaydedildi.
Yaşanan kaza şokunun ardından ralli pilotu Sabri Ünver ile co pilot Kaan Özşenler araçtan çıktı. Kazayı yara almadan atan ralliciler rahat bir nefes aldı. Kaza sonrası konuşan ralli pilotu Sabri Ünver, “Bizin kategoride yarışı 10’ncu sırada götürüyorduk. Viraja gereğinden fazla hızlı girdim. Toparlayamayınca takla attık. Yağmur sonrası yer kaygandı, Uçuruma 4 takla atarak düştük dedi.

Ünver, bugüne kadar ufak tefek kazalar yaşadığını söyledi. Antalyalı 4 yıllık ralli pilotu olan Sabri Ünver, grup N kategorisinde önemli dereceler almıştı. / dha
Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2014, 17:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER