Madendeki son madenciye de ulaşıldı: 41 işçi hayatını kaybetti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bartın'daki maden patlamasında hayatını kaybeden insan sayısının 41'e yükseldiğini açıkladı.

Madendeki son madenciye de ulaşıldı: 41 işçi hayatını kaybetti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Bartın'daki maden patlamasında hayatını kaybeden insan sayısının 40'a yükseldiğini duyurdu.

Soylu, "11 yaralımız hastanelerde. 6'sı Çam ve Sakura Şehir Hastanesinde, 3'ü Bartın Devlet Hastanesinde, 2'si özel hastanede. Bir yaralımız taburcu edildi." açıklamasında bulundu.

Bakan Soylu, "110 madencimizden 58'i kurtarıldı. Bir madencimizle ilgili belirsizliğimiz var, şu anda arama kurtarma çalışmaları devam ediyor" dedi.

MADENDEKİ SON MADENCİYE DE ULAŞILDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ölen madenci sayısını 40 olarak duyurmasının ardından bir madenci için de çalışmalar devam etti. Arama kurtarma ekipleri madenci Mustafa Can Yıldırım’ın da cansız bedenine ulaştı. Madenci Yıldırım’ı yer yüzüne çıkarma çalışmaları devam ederken hayatını kaybeden toplam madenci sayısı 41 oldu.

Saat 16.58'de Twitter hesabından açıklama yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, arama kurtarma çalışmalarının sona erdiğini aktardı. 

Dönmez, "Bartın’da dün akşamdan beri devam eden arama kurtarma çalışmalarımızı tamamladık. 41 madenci kardeşimiz hayatını kaybetti. Bütün kurumlarımızla tüm ailelerimizin, Bartın’ımızın yanındayız. Rabbim böyle acıları bir daha yaşatmasın" ifadelerini kullandı. / DUVAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER