El Bab'da 'ÖSO içi' çatışma

Özgür Suriye Ordusu'nu oluşturan gruplar arasında, TSK destekli operasyonla ele geçirdikleri El Bab'da çatışma çıktı. Onlarca kişinin öldüğü belirtiliyor.

El Bab'da 'ÖSO içi' çatışma
Suriye’nin El Bab kasabasını TSK’nın Fırat Kalkanı Operasyonu çerçevesinde şubatta IŞİD’den alan ve hâlâ kontrolünde tutan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) içinde çatışma çıktığı belirtiliyor. Buna göre, ÖSO çatısı altında El Bab’ta bulunan gruplar arasında dün çatışma patlak verdi.


Reuters’ın görgü tanıklarına ve militanlara dayandırdığı haberinde, onlarca militanın öldüğü ve yaralandığı belirtildi. Reuters Suriye’deki iç savaşın bu yana Beşar Esad’a karşı savaşan silahlı isyancıların kendi aralarında sık sık çatıştığını ancak bu durumun El Bab’da da yaşanmasının bir ilk olduğuna dikkat çekti. Sosyal medyada, yine aynı örgütlerin kontrolünde bulunan Azez’de de iç çatışma çıktığı belirtiliyor. Çatışmanın sebebiyse bilinmiyor.

Öte yandan, yine Türkiye sınırında, cihatçı isyancıların kontrolünd ebulunan İdlib vilayetinde de ‘iç çatışma’ yaşanıyor. Maarat el Numan kasabasında El Kaide yanlısı Tahrir el Şam ile ÖSO arasında birkaç gündür gerilim söz konusu.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2017, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER