Güney Kore'de iyileşenler yeniden enfekte oluyor: Virüs uyanmış olabilir

Güney Kore'de taburcu edilen hastaların yüzde ikisinin tekrar enfekte olduğu ve Covid-19 testlerinin pozitif çıktığı duyuruldu. Güney Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerin vücudunda virüsün 'uykuya geçtikten sonra tekrar canlanmış olabileceğini' aktardı.

Güney Kore'de iyileşenler yeniden enfekte oluyor: Virüs uyanmış olabilir
Güney Kore’de iyileştikten sonra taburcu edilen 7 bin 829 kişinin yüzde ikisi tekrar enfekte oldu. Güney Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (KCDC), iyileşen ve taburcu edilen 163 Covid-19 hastasının korona virüsü testinin pozitif çıktığını duyurdu.

163 kişinin korona virüsü testinin neden pozitif çıktığı henüz bilinmediği ancak bu verilerin hükümet tarafından incelendiği aktarıldı.

‘TESTLER HATALI OLABİLİR’

KCDC, gözetimde olan 137 kişinin yüzde 43.9’unun hafif semptomlar gösterdiğini açıkladı. Uzmanlar, iyileştikten sonra tekrar enfekte olma riskinin düşük olduğunu söylerken, uygulanan testlerin hatalı sonuç vermesinin ihtimaller dahilinde olduğunu ifade ediyor.

‘VİRÜS TEKRAR CANLANMIŞ OLABİLİR’ 

İyileşen hastaların virüs testlerinin eden tekrar pozitif çıkığının araştırıldığını duyuran KCDC yetkilileri, bu durumun virüsün yeniden aktif hale gelmesinden kaynaklanabileceğini söyledi. Özellikle bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde, virüsün ‘uykuda kaldığı’ ve daha sonra canlanmış olabileceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2020, 18:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER