Minbic Meclis Üyesi komutanlarından Ebu Leyla yaşamını yitirdi

"Menbic'i kurtarma operasyonu"nda yaralanan Menbic Askeri Meclisi Üyesi ve Şems El-Şemal Taburu Komutanı Ebu Leyla yaşamını yitirdi. ABD Başkanı Barack Obama’nın IŞİD özel temsilcisi Brett McGurk, Ebu Leyla için taziye mesajı yayımladı.

Minbic Meclis Üyesi komutanlarından Ebu Leyla yaşamını yitirdi

Minbic’e yönelik 1 Haziran’da başlatılan operasyonun komutasında yer alan Minbic Askeri Meclisi Üyesi ve Şems El-Şemal Taburu Komutanı Faysal Ebu Leyla, 3 Haziran günü Xefiet Ebû Qelqel köyünde, havan topunun yakınına düşmesi sonucu ağır yaralandı.

Kafasından aldığı şarapnel parçasıyla ağır yaralanan Ebu Leyla doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı

Uzun süredir Rojava’da IŞİD’e karşı taburuyla birlikte mücadele veren Ebu Leyla, Kobani savaşında da yer almıştı.

ABD’den taziye mesajı

Brett-McGurkEbu Leyla’nın yaşamını yitirmesi Mınbiç ve Rojava’da büyük üzüntü yaşanmasına neden olurken, ABD Başkanı Barack Obama’nın IŞİD özel temsilcisi Brett McGurk da sosyal medyada taziye mesajı yayımladı.

McGurk mesajında, “Dualarımız doğum yeri Minbiç’ı IŞİD teröristlerinden kurtarmak için düzenlenen operasyonda hayatını kaybeden komutan Ebu Leyla ile birlikte. Demokratik Suriye Güçleri Minbiç’te IŞİD’e karşı kazanımlarına devam ediyor. IŞİD’in yabancı savaşçıları Paris ve Brüksel başta olmak üzere saldırıların sorumluları Minbiç’i kullanıyordu” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2016, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER