YouTube şöhreti için sevgilisini öldürdü

19 yaşındaki Monaliza Perez, YouTube'da takipçi elde etmek için çektikleri videoda erkek arkadaşını öldürdü. Perez, olaydan sonra tutuklandı.

YouTube şöhreti için sevgilisini öldürdü
ABD’nin Minnesota eyaletinde 19 yaşındaki Monaliza Perez adlı kadın, YouTube’da yayınlamak üzere çektikleri videoda, erkek arkadaşını ‘yanlışlıkla’ öldürdü. Mermiyi durduracağını sanarak göğsünde kalın bir kitap tutan 22 yaşındaki Pedro Ruiz’i öldüren sevgilisi tutuklandı.

Tutuklanan Monaliza, 19 yaşında ve üç aylık hamile.

Tutuklanan Monaliza, 19 yaşında ve üç aylık hamile.

Perez’in erkek arkadaşı Pedro Ruiz’in göğsüne ateş ettiği olayı, çiftin üç yaşındaki çocuğuyla birlikte 30 kişi daha izledi. Ruiz’in halası, bunu sosyal medyadaki takipçi sayılarını arttırmak için yaptıklarını söyledi.

Claudia Ruiz, yeğeninin “daha çok izleyicimiz olsun, ünlü olmak istiyoruz” diyerek böyle bir video çekmek istediğini belirtti ve “Bana bu fikrini söylediğinde ‘Yapma. Niye bir silah kullanıyorsun?’ diye sordum” dediğini anlattı.

Perez’in bunun erkek arkadaşının fikri olduğunu anlattığı vurgulandı. Perez aynı gün paylaştığı Twitter mesajında “Ben ve Pedro şimdiye kadarki en tehlikeli videolardan birini çekeceğiz. ONUN fikri BENİM değil” demişti.

.

.

İkinci çocuğuna hamile olan Monaliza Perez’e ikinci derece ölüme sebebiyet verme suçu yöneltildiği belirtildi. Polis, olayın kaydedildiği iki kameraya el koydu. Komşuların da izlemek için toplandığı olayda, silahın 30 santimetre uzaktan ateşlendiği kaydedildi.

Çift geçen Mart ayında “aynı zamanda ebeveyn olan genç bir çiftin gerçek yaşamını göstermek amacıyla” bir YouTube kanalı açmıştı. 

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2017, 09:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER