Bakan Selçuk: İllere göre okul açmaya hazırız

İller bazında korona virüsü çalışması yaptıklarınıı açıklayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların ne zaman açılacağına dair şunları söyledi: "Bilim 'kesinlikle açılamaz' derse okulların açılması eylüle kalır. Ya da kısmı kısmı açılmalar olabilir. Seçeneklere bakıyoruz. Listelerimizi oluşturduk."

Bakan Selçuk: İllere göre okul açmaya hazırız
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılması konusunda 1 Haziran’ın hedef olduğunu söyledi ancak illere göre açmanın da söz konusu olabileceğini işaret etti.

Bakan Selçuk, katıldığı televizyon programında, “Bizim için 1 Haziran hedef” dedi. Selçuk şöyle devam etti: “Hayatın normalleşmesini istiyoruz. Bilimin bir yol göstericiliği var. Bilim ‘kesinlikle açılamaz’ derse okulların açılması eylüle kalır. Ya da kısmı kısmı açılmalar olabilir. Seçeneklere bakıyoruz. Listelerimizi oluşturduk. Milli Eğitim Bakanlığı bunu tek başına karar almıyor. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Sağlık Bakanlığı İçişleri bakanlığı hep beraber karar alıyoruz.”

‘BAZI İLLERİMİZDE HİÇ VAKA YOK’

“Bizim bazı illerimiz de hiç vaka yok. Bazı illerimiz de çok vaka var. Hangi illerde durum nedir diye bir çalışmamız var. Taşıyıcılık faktörü üzerinden de bakmak lazım. Eğer illere göre okulların açılımı olursa buna da hazırız. Okula dönüşten sonraki bir yılın her anlamda hazırlığını yapıyoruz. Velilerin endişelerini dikkate alıyoruz. Öğrencilerden okulların açılması yönünde talep alıyoruz. Şimdi yeniden motive olma zamanı yeniden yükselme zamanı. Yapay zeka temelli akıllı destek sistemi getirdik. Her bir çocuğa özel rehberlik sistemi geliştirdik.”  Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2020, 18:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER