İddia: 5 çocuğun öldüğü servisin kapısı iple bağlıydı

Afyonkarahisar''daki okul servisi kazasında hayatını kaybeden 5 çocuktan İsmail ile Nisa Eser’in halası Kadriye Tek, servisin kapısının kapanmadığı için iple bağlandığını öne sürdü.

İddia: 5 çocuğun öldüğü servisin kapısı iple bağlıydı

Afyonkarahisar'daki okul servisi kazasında hayatını kaybeden 5 çocuktan 11 yaşındaki İsmail ile 14 yaşındaki Nisa Eser’in babası Cemil Eser, oğlu Mehmet'in hasta olduğu için araca binmediğini söyledi. İki kardeşin halası Kadriye Tek ise servisin kapısının kapanmadığı için iple bağlandığını iddia etti.

İscehisar ilçesinde dün meydana gelen okul servisi kazasında hayatını kaybeden İsmail ve Nisa'nın babası Cemil Eser, küçük oğlu Mustafa'yı hasta olduğu için okula göndermediğini söyleyerek, "Bu da ölecekti, hasta olmasa. Ne yapayım ben, yandım bittim, duvarlarım çöktü benim" dedi.

İki kardeşin halası Kadriye Tek ise servisin aşırı hızlı olduğu için kazanın yaşandığını iddia ederek, "Yandık, çoluğumuz çocuğumuz hep gitti. Servisin kapısı iple bağlanıyormuş" diye konuştu.

'BİZİ HİÇ DİNLEMEDİ, UYARDIK'

Kardeşlerin yakını Keziban Eser ise sürücü A.Ş'yi çocukları okula götürürken gördüklerini ve kapıya dikkat etmesi için uyardıklarını anlattı. Eser, "Üç, dört gün önce minibüs buradan geçti. Öğrenciler içinde doluyken arabanın kapısı açıldı. Eşim bağırdı, 'Adalettin bir gün çocukları öldüreceksin.' Bizi hiç dinlemedi, uyardık" diye konuştu. Eser, mahallede okul bulunmasına rağmen öğretmen ataması yapılmadığı için çocukların başka okullarda eğitim gördüğünü de sözlerine ekledi. (DHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER