Gebze'de beton blok işçilerin üzerine düştü

Gebze'de yapılan otoyol viyadüğü inşaatında beton blok düştü. Enkaz altında dört işçi kaldı, bir işçi yaralı çıkarıldı, birinin cansız bedenine ulaşıldı.

Gebze'de beton blok işçilerin üzerine düştü

Kuzey Marmara Otoyolu’nun Kocaeli Gebze kesimindeki viyadük çalışmaları sırasında beton blok düştü, işçiler düşen bloğun altında kaldı. İşçilerden birinin cansız bedenine ulaşıldığı, birinin de ağır yaralı olarak enkaz altından çıkarıldığı açıklandı.

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy akşam saatlerinde yaptığı açıklamada olayda bir işçinin yaralı kurtarıldığını, bir işçinin cansız bedenine ulaşıldığını iki işçininse halen enkaz altında olduğunu söyledi. 30 metre yüksekliğindeki 7 No’lu viyadükte ayak başı montajı sırasında yaşanan olayın montajı yapılan parçanın dökülen betonun ağırlığını taşımaması nedeniyle gerçekleştiği, işçilerin de blok üzerinde çalışanlar olduğu öğrenildi.

‘İŞİ HIZLI YAPMAK İÇİN İŞ GÜVENLİĞİ İHMAL EDİLİYOR’

CNN Türk yayınında konuşan İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Nusret Suna, “Kalıp bağlantısında imalat hatası olabilir. İş güvenliği ihmal ediliyor. İşi hızlı yapabilmek için iş güvenliği ihmal ediliyor. Bu işi alan taşeron firmalar, bir çok alt taşerona veriyor bu işleri. Acaba bu alt taşeronlar yeterli verimliliğe sahip mi bunu sorgulamak lazım” dedi.

YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

Kocaeli Valiliği de, Kuzey Marmara Otoyolu’nda viyadüğün çökmesi ile ilgili yayın yasağı getirildiğini açıkladı. Valilikten yapılan açıklamada “Gebze 1. Sulh Ceza Hakimliği tarafından alınan kararında; Kuzey Anadolu Otoyolu inşaatı Gebze İlçesi Tavşanlı Mahallesi kısmında yer alan Osmangazi Köprüsü bağlantı yolundaki viyadük inşaatı çalışmaları sırasında meydana gelen iş kazasında göçük altında bulunan yaralıların çıkarılmaları çalışmaları devam etmekte olduğundan, toplum sağlığının ve ahlakının zedelenmemesi, kamuoyunun yanlış bilgilendirilmemesi ve çalışmaların sekteye uğramaması için, kamunun menfaati olduğundan olayla ilgili olarak yazılı ve internet üzerinden yapılacak yayınların Basın Kanununun 3/2 Maddesi gereğince yayın yasağı kararı verilmiştir” ifadeleri yer aldı. (DUVAR)

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 22:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER