21 Üniversite Öğrencisi PKK'ye Katıldı

Türkiye'nin değişik üniversitelerinde eğitim gören 21 kişi, yaptıkları basın açıklamasıyla PKK'ye katıldıklarını açıkladı.

21 Üniversite Öğrencisi PKK'ye Katıldı
Fırat News'te yer alan habere göre, Türkiye'nin değişik üniversitelerde okuyan 21 kişi, gerçekleştirdikleri bir basın açıklaması ile PKK saflarına katıldıklarını duyurdu.


Düzenlenen basın açıklamasını 21 üniversite öğrencisi adına okuyan Leyla Nusaybin, "Bizler Anadolu, 18 Mart, Mimar SinanOsman GaziIğdır,Adnan MenderesKırklareliDicle, Yüzüncüyıl, Yıldırım Beyazıd, Muğla,Pamukkale, Gazi Antep Üniversitelerinden AKP hükümetinin Kürt sorununda sergilediği oyalama ve kandırma politikalarına karşı, yine Türkiye halklarının demokratik taleplerini gözardı eden ve somut olarak Soma'da yaşanan işçi katliamlarına karşı bir tavır olarak gerilla saflarına katılmayı ahlaki, vicdani ve devrimci bir görev olarak buluyoruz." dedi.

Leyla NusaybinPKK'ye, katılmalarının temel gerekçelerinin Kürt gençliği ve kendileri açısından onur kırıcı buldukları Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'ın tüm barışçıl çabalarına rağmen halan İmralı koşullarında tutulması olduğunu söyledi. / Haberler.com

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2014, 11:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
gurgeşin
gurgeşin - 9 yıl Önce

helal size

SIRADAKİ HABER