3 üniversite kuruldu, 6 üniversitenin adları değiştirildi

Nevşehir ve Ankara'da üç yeni üniversite kurulurken altı üniversitenin de isimleri değiştirildi. İsimleri değiştirilen üniversiteler arasında Yüzüncü Yıl Üniversitesi de var.

3 üniversite kuruldu, 6 üniversitenin adları değiştirildi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak yürürlüğe giren 7033 sayılı kanuna göre altı üniversitenin adı değişti.


3 ÜNİVERSİTE KURULDU

Resmi Gazete’de yayımlanan kanunla, İlke Eğitim ve Sağlık Vakfı’nca Nevşehir’de Kapadokya Üniversitesi, Ortadoğu Sanayi ve Ticaret Merkezi Araştırma Geliştirme Eğitim Kalkınma ve Danışma Vakfı’nca Ankara’da Ostim Teknik Üniversitesi ile Ankara Güzel Sanatlar Üniversitesi kuruldu.

6 ÜNİVERSİTENİN ADI DEĞİŞTİ

Ayrıca bazı üniversitelerin isimlerinde de değişiklikler yapıldı. Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin adı “Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi”, Acıbadem Üniversitesi’nin adı “Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi”, Ömer Halisdemir Üniversitesi’nin adı “Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi”, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nin adı “Altınbaş Üniversitesi”, Uluslararası Antalya Üniversitesi’nin adı da “Antalya Bilim Üniversitesi” olarak değiştirildi. 

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2017, 18:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER