Altan Tan: 'Bizzat Öcalan Diyarbakır'a gelsin'

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan çözüm sürecine ilişkin, "Benim görüşüm bizzat Abdullah Öcalan'nın gelip Diyarbakır Newroz'unda kendi fikirlerini çok açık seçik ifade etmesidir. Görüntülü bile olsa yine spekülasyonlara açıktır bu. Bizzat kendi düşüncelerini ifade etsin en güzeli bu" dedi.

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, döviz kurundaki artışa değinerek, "Dövizi çıldırtan, son zamanlarda sinirleri gayet gergin, önüne gelen herkesle kavga eden Cumhurbaşkanı. Sayın Cumhurbaşkanı, bu dövizden ne istiyorsunuz? Milyar dolar döviziniz var, bunu mu bozacaksınız? Yakınlarınızın döviz bürosu mu var, ne oluyor lütfen açıklayın" dedi. 

"FAİZ, 'İNDİRİN' DEMEKLE İNİYOR MU? UCUZ POLİTİKANIN KİMSEYE FAYDASI YOK"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın faizlerin indirilmesini istediğini hatırlatan Tan, kendisinin faizin haram olduğuna inandığını söyledi. Erdoğan da aynı inançtaysa devletin bankalarında faizin sıfırlanmasını isteyen Tan, "Faiz, 'indirin' demekle iniyor mu? Ucuz politikanın kimseye faydası yok" diye konuştu.

"BU MÜTEAHHİTLİK SEVDASI BAŞINIZI YİYECEK"

Türkiye'nin ithalatının 260 milyar dolar olduğuna ve bütün ithalat girdilerinin yüzde 15 pahalandığını belirten Tan, "Türkiye'de inşaat lobisinin, müteahhitlerin hükümeti olmaktan vazgeçin. Bu müteahhitlik sevdası başınızı yiyecek. Müteahhitleri kurtarmak adına gerçek sanayiciyi, üreticiyi, dünyadan mal alan, dünyaya mal satan geniş yığınları feda etmeyin" açıklamasında bulundu.

"AKP'LİLERİN VE ARINÇ'IN AKLIYLA HAREKET ETSEK KENDİMİZİ FESHEDİP AKP'YE KATILMAMIZ LAZIM"

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın sürecin önündeki engel olduğu yönündeki açıklamalara ilişkin görüşü sorulan Tan, siyasette irade sahibi, güç sahibi kişilerden hoşlanılmadığını belirterek, "AKP'lilerin ve Arınç'ın aklıyla hareket etsek kendimizi feshedip AKP'ye katılmamız lazım" dedi.

"ÖNÜMÜZE İKİ YOL KONULUYOR; 'YA AKP'YE TESLİM OLACAKSIN YA İÇ SAVAŞ İSTİYORSUN"

Tan, "Kürt siyaseti içinde savaş isteyenler olabilir ama Kürt siyasetinin ana iradesi, hükümetin oyalamasını, kandırmasını, yalanını da istemiyoruz, tekrar savaş, ölüm de istemiyoruz. Önümüze iki yol konuluyor; 'ya AKP'ye teslim olacaksın ya iç savaş istiyorsun'. Ben iç savaş da istemiyorum, kandırılmak, uyutulmak, dolandırılmak da istemiyorum" dedi.

"BENİM GÖRÜŞÜM ÖCALAN'NIN DİYARBAKIR NEWROZ'UNDA KENDİ FİKİRLERİNİ ÇOK AÇIK SEÇİK İFADE ETMESİDİR"

Tan, "Benim görüşüm bizzat Abdullah Öcalan'nın gelip Diyarbakır Newroz'unda kendi fikirlerini çok açık seçik ifade etmesidir. Görüntülü bile olsa yine spekülasyonlara açıktır bu. Bizzat kendi düşüncelerini ifade etsin en güzeli bu" dedi.
Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2015, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER