Bahçeli Kürt ve Alevi Temsilcilerle de Görüşecek

MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Alevi ve Kürt temsilcilerle de bir araya gelecek.

Bahçeli Kürt ve Alevi Temsilcilerle de Görüşecek
MHP lideri Devlet Bahçeli bir süredir 10 Ağustos'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimi için çatı aday arayışında. Bahçeli bu kapsamda 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüştü.

Cumhurbaşkanlığı için çatı aday turuna çıkan MHP lideri Devlet Bahçeli, sürpriz bir adım atarak Alevi ve Kürt temsilcilerle de görüşecek. Milliyet gazetesinin haberine göre, Bahçeli, Kürt ve Alevi kesimin temsilcileriyle temas kurarak, cumhurbaşkanlığı konusundaki önerilerini dinlemeyi planlıyor.

Kürt kesiminde kiminle görüşeceği konusunda “Kandil ve İmralı hattı dışında kalanlar” sınırını koyan Bahçeli’nin, Kürt toplum önderleriyle bir araya geleceği bildirildi.

Bahçeli’nin, İzzettin Doğan’ın başkanlığını yaptığı Cem Vakfı ile de görüşeceği öğrenildi.

Bahçeli, görüşme turunu önümüzdeki hafta siyasi parti liderleri ve sivil toplum örgütleriyle sürdürecek. MHP lideri ilk olarak Saadet Partisi’ni ziyaret edecek. Ardından Büyük Birlik Partisi ve Demokrat Parti'yi de ziyaret edecek olan Bahçeli, son olarak CHP ile bir araya gelecek. Bahçeli’nin ziyaret programında HDP ve Ak Parti yer almıyor. / ajanslar

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2014, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER