Bahçeli: Vay zavallılar vay, bu kadar mı küçüldünüz?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, muhaliflerin geçtiğimiz pazar günü yaptığı tüzük kurultayını eleştirdi: ”Kendileri çalıp kendileri oynadılar. Vay zavallılar vay bu kadar mı küçüldünüz, bu kadar mı şuur kaybına uğradınız?”

Bahçeli: Vay zavallılar vay, bu kadar mı küçüldünüz?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

Devlet Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

Dış politika

”Türkiye’nin dış politikasında pek çok açmazı vardır. Yıllardan beri dış politikamız maceracı bir şekilde ele alınmıştır. Değerli yalnızlıktan bile medet umulmuştur.

“Türkiye Ortadoğu’ya model olacaktı değişim dalgasını biz yönetecektik dünya Türkiye’yi hayranlıkla konuşacaktık. Bu yüksek gayelerin hepsi hayal ve yalan oldu. AKP hükümetleri dış politikayı eritmiştir. 3 tarafımız denizlerle 4 tarafımız düşmanlarla çevrilmiştir. Tüm komşularımızla aramız bozulmuştur.

“Başbakan Yıldırım birdenbire dostları artırmaktan bahseder oldu. Başbakan Yıldırım ‘Dostlarımızı çoğaltacağız’ derken Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Kendimizden başka dostumuz yok’ demektedir. Başbakan’ın sözlerine göre AKP’nin dış politikadaki tutumu değişecektir ve bu olumludur.

Rusya ile kriz

“24 Kasım 2015’ten bugüne geçen 7 aylık sürede Türkiye ile Rusya arasında gerilimler yaşanmıştır. Haklı olarak düşürülen Rus uçağı, ilişkileri donma noktasına getirmiştir. Cumhurbaşkanı’nın Putin’e yazdığı mektup iki ülke arasındaki ilişkilerin düzelmesi için atılan olumlu bir adımdır.

Vize muafiyeti

“1 Haziran’dan itibaren vize muafiyeti olacaktı. Türkiye, Avrupa’nın sınır bekçisi olarak görülmüş hükümet de buna razı olmuştu. Avrupa Birliği istediğini almıştır verdiği sözleri çiğnemiştir.

”HDP Eş Başkanı artık çok olmuştur”

“AB Parlamentosu’na asılmış YPG flamalarının altında poz veren terörün yanında sırıta sırıta saf tutan bu tavırlarıyla Türk milletine alçakça meydan okuyan HDP Eş Başkanı artık çok olmuştur.

“Biz bu siyasi teröristlerin sırtlarını YPG’ye, PYD’ye dayandığını biliyorduk da Kandil’in AB şubesiyle bu denli haşır neşir olduklarını delilleriyle yeni gördük. Bu ne küstahlıktır ne hayasızlıktır?

Kurultay tartışması

“MHP yerlidir, millidir. Bizi başkalarından ayıran en temel fark buralarda aranmalıdır. Biz Türk milletinin gönüllü neferleriyiz. Bu nedenle ülkücüyüz.

“Şunu da biliriz ki MHP imanlı ve ihlaslı kadrolarıyla hiçbir oyuna gelmez hiçbir operasyona boyun eğmez. Türkiye’nin yanında zalimlerin karşısındayız.

”Kendileri çalıp kendileri oynadılar”

“Değişim korosu 15 Mayıs’ta tarlaya doluşmuştu. Malum isimler geçtiğimiz pazar günü bir ilki gerçekleştirdiler kendileri çalıp kendileri oynadılar. Sözüm ona parti tüzüğümüzde 13 maddelik değişiklik yaptılar.

”Vay zavallılar var”

“Vay zavallılar vay bu kadar mı küçüldünüz, bu kadar mı şuur kaybına uğradınız? 13 maddeyi hangi ara değiştirdiniz? Bu aklı size hangi satılmış hangi MHP düşmanı verdi?

”Turist Ömer olsa hızına yetişemezdi”

“Turist Ömer olsa hızına yetişemezdi. Korsan kurultaya kim katıldı neye onay verdi belli olmadan bir baktık ki olan olmuş tüzüğün 13 maddesi değişivermiş. Ankara 13. Noter 650 delegenin salonda hazır bulunduğunu açıklamıştır. Karar yeter sayısı ile toplantı yeter sayısını karıştıran bir kaç densize bu partiyi teslim edeceğimiz mi salınmaktadır?

”Pensilvanya’nın oyunlarına kanmayınız”

“10 Temmuz’daki kurultayı sözde seçilmiş divan yapacakmış biz de misafir olarak katılacakmışız. Türk siyasetinde böyle bir kepazelik ne görülmüş ne de duyulmuştur.

“Temiz duygularla Ankara’ya gelen delege kardeşlerim oyunu görün. Ne istiyorsanız bunları kendi aile içimizde çözeriz. Dava hukuku çerçevesinde hallederiz. Pensilvanya’nın oyunlarına kanmayınız. Paralel işbirlikçisi maskeli siyaset bezirganlarına aldanmayınız.”

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2016, 08:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER