Başbakan Erdoğan'a Soma'da Protesto

Soma'daki maden faciasını olay yerinde inceleyen Başbakan, belediye çıkışı vatandaşlar tarafından protesto edildi. Erdoğan bir süre markette bekledi.

Başbakan Erdoğan, Türkiye'yi yasa boğan facia ile ilgili açıklama yaptığı Soma Belediyesi çıkışında, kendisini bekleyen vatandaşlara seslendi. Yaklaşık 100 metre uzakta bir gencin protesto sloganları attığı duyuldu.Kızgın göstericiler Başbakan Erdoğan'ın makam aracının plakasını söktü...

PROTESTOCUYA GÖZALTI KIZDIRDI

Başbakan'ın korumaları bu gence müdahale edip gözaltına aldı. Bunu gören başka bir genç de polislere tepki gösterince, belediyeye yaklaşık 200 metre uzaklıktaki grup da protestolara katıldı. Polisin sert tepkisine bazı vatandaşlar da tepki gösterince, olayın boyutu büyüdü.

PROTESTOCULARIN BULUNDUĞU YERDE ARACINDAN İNDİ

Bu sırada konuşmasını bitirip aracına binen Başbakan Erdoğanprotestocuların bulunduğu yerde durup aracından indi. Ancak bu sırada 'Başbakan istifa' diye bağıranlar oldu. Bunun üzerine yakın korumalarıyla Özel Harekat polisleri protestoculara ve olayları görüntüleyen gazetecilere müdahale etti, tartakladı. 

Proteto sırasında göstericiler İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya da tepki gösterip üzerine doğru yürümesi dikkati çekti. Başbakan Erdoğan bu sırada bir markete girip, bir süre bekledikten sonra olay yerinden ayrıldı. / ajanslar

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2014, 19:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER