Belediye çalışanlarından Soma işçilerine saygı duruşu

Soma'da 280'den fazla maden işçisinin yaşamını yitirmesi Amed'in Kayapınar ve Yenişehir ilçe Belediyeleri çalışanları tarafından protesto edilerek saygı duruşunda bulunuldu.

Belediye çalışanlarından Soma işçilerine saygı duruşu
Soma'da 280'den fazla maden işçisinin yaşamını yitirmesi Amed'in Kayapınar ve Yenişehir ilçe Belediyeleri çalışanları tarafından protesto edilerek saygı duruşunda bulunuldu. 


Manisa'nın Soma ilçesinde maden ocağında yaşanan patlama sonrasında yüzlerce işçinin ölümü tüm Türkiye'de olduğu Amed'de de protesto edildi. 

Ölen işçiler için Kayapınar Belediyesi çalışanları her hafta yaptıkları "Kara Perşembe" eylemini yapmayarak, Belediye hizmet binası önünde 3 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Kayapınar Belediyesi Eş Başkanları Mehmet Ali Aydın, Fatma Arşimet, Başkan Yardımcısı İhsan Avcı, meclis üyeleri ve çalışanlar katıldı. Yakalarına siyah kurdele takan işçiler yaşamını yitiren maden işçileri için üç dakikalık saygı duruşunda bulundular. 

Aynı şekilde Yenişehir Belediyesi çalışanları da hizmet binası önünde 3 dakikalık saygı duruşunda bulunarak, Soma'daki faciada ölen işçileri andılar. / anf

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2014, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER