Belediye toplantısına kayyım alınmadı

Siirt'in DBP'li Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan, tutuklanan meclis üyesi Müjde Bozan'ın yerine İçişleri Bakanlığı tarafından kayyım olarak atanan Gazi Armut'u, 'Bakanlıktan resmi yazı gelmediği' gerekçesiyle meclis toplantısına almadı.

Belediye toplantısına kayyım alınmadı
Siirt Belediyesi’nin kasım ayı ikinci meclis toplantısı bugün yapılırken, geçtiğimiz günlerde kent merkezinde yürütülen operasyonda gözaltına alındıktan sonra tutuklanan ve görevden uzaklaştırılan DBP’li Müjde Bozan’ın yerine İçişleri Bakanlığı tarafından kayyım olarak atanan Bağ-Kur emeklisi 55 yaşındaki Gazi Armut toplantıya geldi.


Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan, Gazi Armut’a kim olduğunu ve neden toplantıya geldiğini sordu. Gazi Armut da, “İçişleri Bakanlığı tarafından meclis üyesi olarak atandım. Bu yüzden meclis toplantısına geldim” yanıtını verdi. Bakırhan bunun üzerine, Bakanlıktan kendilerine görevlendirme ve atamayla ilgili herhangi bir resmi bir yazı gelmediğini belirterek, “Bu yüzden sizi toplantıya alamayız. Resmi yazılar bize ulaşırsa eğer, biz de size bunu resmi bir tebligatla bildiririz, o zaman meclis toplantısına katılırsınız” dedi.

AK PARTİ ÜYESİYDİ

Siirt’in Tillo İlçesi’nde yaşayan ve Bağ-Kur emeklisi olduğu belirtilen Gazi Armut’un geçen dönemde AK Parti’den il genel meclisi üyeliği yaptığı, evli ve 8 çocuk babası olduğu kaydedildi. / DHA

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2016, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.