Çanakkale ve Erzurum'da deprem

Çanakkale'de 4,1; Erzurum'da ise 4,3 şiddetinde depremler meydana geldi.

Çanakkale ve Erzurum'da deprem
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD) yapılan açıklamada, saat 06.59'da merkez üssü Eceabat açıkları olan, 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldiği belirtildi.

Açıklamada, yerin 14,9 kilometre derinliğinde oluşan depremin başta Çanakkale olmak üzere Eceabat, Gelibolu ve Lapseki'de de hissedildiği bildirildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre ise saat 06,59'da meydana gelen depremin merkez üssü Baroz Körfezi olarak belirtilirken şiddeti ise 4.5 olarak açıklandı.

Yerin 13.3 kilometre derinliğinde meydana geldiği belirtilen depremin ardından 2.2 ile 2.1 büyüklüğünde iki deprem daha kaydedildi.

ERZURUM'DA DEPREM

Saat 03.03'te merkez üssü Erzurum Şenkaya olan 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı verilerine göre, saat 03.03'te merkez üssü Erzurum'un Şenkaya ilçesi olan yerin 5.16 kilometre derinliğinde 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, saat 03.03'te meydana gelen depremin merkez üssünü Kars'ın Selim ilçesine bağlı Başköy, büyüklüğünü ise 4.2 olarak açıkladı.

Yerin 8.3 kilometre derinliğindeki deprem hasara yol açmadı. / ajanslar
Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2014, 18:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER