Davutoğlu'ndan Cizre açıklaması

Başbakan Davutoğlu, Cizre’de yaşanan olaylara ilişkin, “Sadece devlete dönük bir provokasyon değil, değişik siyasi gruplar arasında da bir çatışma ortaya çıkarmak istediler. İkisine karşı da hazır olmak lazım” dedi.

Davutoğlu'ndan Cizre açıklaması
 Başbakan Ahmet Davutoğlu, Konya’dan Hatay’a yolculuğundan önce basına yaptığı açıklamada, Cizre’de yaşananların sadece devlete dönük bir provokasyon olmadığını, siyasi gruplar arasında da bir çatışma çıkarmak istenildiğini belirterek, ikisine karşı da hazırlıklı olmak gerektiğini söyledi.

Davutoğlu, “Bütün halkımıza sükunet tavsiye ediyorum. Devlet, her yerde her türlü tedbiri almaya muktedirdir. Dün de yine olayı daha da tırmandırmak isteyen bazı provokatif unsurların Cizre’ye sızma çabalarına karşı da çok etkin tedbirler alınmıştır. Kamuoyumuzun bunu yakından bilmesini isterim ki bu provokatörler, hem yakalanmış, bazıları da bu süreç içinde kontrol altına alınmışlardır. Bunlar da bir provokasyonla karşı karşıya olduğumuzu açık şekilde göstermektedir” dedi.

Davutoğlu konuşmasına şöyle devam etti:

“Sadece devlete dönük bir provokasyon değil, değişik siyasi gruplar arasında da bir çatışma ortaya çıkarmak istediler. İkisine karşı da hazır olmak lazım. Olaylar, ilk aşamasındayken sosyal medya üzerinden ve diğer yayınlarla sanki ‘Cizre’de kontrol kayboldu, Cizre’de tam bir kaos var’ görüntüsüyle neredeyse bu provokasyonlara katkıda bulunmaya çalışan bazı unsurlara da dikkatinizi çekmek isterim. Bu unsurlar da Cizre olayları üzerinden özellikle bu paralel yapılanmanın hangi kanallarla bu olayları daha da abartarak toplumda huzursuzluk çıkarma çabaları içinde olduğunu da gözümüzden kaçmadı.” / ajanslar
Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2014, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER