Demirtaş, Kışanak ve Aydınlar'dan Yaşar Kemal'e ziyaret

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi yoğun bakım ünitesinde tedavi gören usta yazar Yaşar Kemal'in ailesini etti.

Demirtaş, Kışanak ve Aydınlar'dan Yaşar Kemal'e ziyaret
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi yoğun bakım ünitesinde tedavi gören usta yazar Yaşar Kemal'in ailesini etti. Demirtaş, "Toplumun bütün ötekileştirilmişleri için Yaşar Kemal'in sesi çok önemlidir. Hiç susmayacak hiç durmayacak bir yürekten söz ediyoruz" dedi. 


HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Amed Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak ve sanatçı Pınar Aydınlar, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi gören usta yazar Yaşar Kemal'in ailesini hastanede ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.  Ziyaret sonrası basına açıklama yapan Demirtaş, Yaşar Kemal gibi şahsiyetlerin kolay yetişmediğini belirterek, "Yaşar Kemal Türkiye halklarının bütün ezilenlerin sesi ve vicdanı olmayı başarmış, sanatıyla ve edebiyatıyla sessizlerin sesi olmayı başarmış" dedi. 

Kemal'in ailesine ve eşine geçmiş olsun dileklerini ilettiklerini dile getiren Demirtaş, Kemal'in en kısa zamanda sağlığına kavuşması temennisinde bulundu. Yaşar Kemal' in sadece sanat camiası için değil, herkes için son derece kıymetli olduğunu söyleyen Demirtaş, "Toplumdaki özgürlük demokrasi arayışçıları için, toplumun bütün ötekileştirilmişleri için Yaşar Kemal'in sesi çok önemlidir. Hiç susmayacak hiç durmayacak bir yürekten söz ediyoruz. Tarih boyunca toplumlara mal olmuş şahsiyetler her zaman ölümsüzlükleri ile anılırlar, zaten Yaşar Kemal'in bugün Türkiye'nin doğusundan batısına güneyinden kuzeyine her yere mal olmuş durumu onun sonsuza kadar yaşayacağını gösteriyor" diye konuştu. Kemal'in bir an önce sağlığına kavuşması temennisini yineleyen Demirtaş, " Dualarımız onunla birlikte. Biz de duygularımızı ifade edebilmek için bugün buradayız" dedi. 

Demirtaş, "Yaşar Kemal' i gördünüz mü?" sorusu üzerine usta yazarın yoğun bakım ünitesinde bulunduğu için göremediklerini söyledi. 

Açıklamanın ardından Demirtaş ve beraberindekiler hastaneden ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2015, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER