Deprem bölgesinde seçmeler sandık başına gitti

Depremlerden etkilenen kentlerde hasar gören okulların bahçelerinde kurulan konteynerlerde seçmenler oy kullanmaya başladı.

Deprem bölgesinde seçmeler sandık başına gitti

Maraş merkezli depremlerden etkilenen Antep, Maraş, Malatya, Urfa, Adıyaman ve Kilis'teki bazı seçmenler, hasar gören okulların bahçelerinde kurulan konteynerlerde oyunu kullanmaya başladı.

Maraş’ta sabah erken saatlerde okullara giden sandık başkanı ve görevliler hazırlıklarını tamamladı. Onikişubat ilçesinde Zeki Karakız Ortaokulu bahçesindeki konteynerlerin önünde sıra bekleyen bazı seçmenler saat 08.00 itibarıyla oy kullanmaya başladı. Sabahın erken saatine rağmen vatandaşlar sandık başında kuyruk oluşturdu.

Maraş’ta 753 bin 287 seçmen Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için 2 bin 405 sandıkta oy kullanacak.

Antep'te kent merkezinde ise vatandaşlar, okullarda tercihini yaptı. Depremlerden yoğun şekilde etkilenen İslahiye ve Nurdağı ilçesinde ise kurulan seçim konteynerleri vatandaşların oy kullanma işleminde kullanıldı.

DHA'da yer alan haberde Malatya'da genel seçimler için 530 bin 667 seçmen 1902 sandıkta oy kullanma işlemine başladı. YSK tarafından kentte seçmenlerin oy kullanabilmesi için bazı kurum bahçeleri, konteyner kent ve çadır kentlere 100 konteyner kuruldu.

Urfa ile Kilis'te ise seçmenler sabahın erken saatinden itibaren sandık başına gitti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER