Dersim Barosu'ndan Ezgi Mola'ya destek: Hayretle takip ediyoruz

Dersim Barosu, oyuncu Ezgi Mola hakkında hapis istenmesine tepki gösterdi. Baro yaptığı açıklamada, “Durumu en hafif tabiri ile hayretle takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Dersim Barosu'ndan Ezgi Mola'ya destek: Hayretle takip ediyoruz

Dersim Barosu, “Oyuncu Ezgi Mola’nın Yanındayız” başlığıyla açıklama yaparak Mola’ya destek verdi.

‘YARGI KARARLARI TACİZE VE TECAVÜZE İSYAN EDENLERİ BASKI ALTINA ALAMAZ’

Baro tarafından yapılan açıklamada, “Uzun bir süredir zaten tartışmalı olan hukuk sistemimiz açılan bu dava ile tartışılmaya devam etmektedir. ‘Nitelikli cinsel saldırı ve intihara sürükleme’ suçları sanığı olarak tutuksuz yargılanan Musa Orhan'ın avukatı aracılığı ile başta oyuncu Ezgi Mola olmak üzere sosyal medya paylaşımları nedeniyle pek çok sanatçı ve destek mesajı yazan yüzlerce kişi hakkında ‘hakaret’ iddiası ile suç duyurusunda bulunmasını, hatta hapis cezası istemesini, en hafif tabiri ile hayretle takip ediyoruz” denildi. Yargı kararlarının tacize ve tecavüze isyan edenleri baskı altına alamayacağının vurgulandığı açıklamada, aksi halde hukukun, hukukçular ve geniş halk kesimleri tarafından sorgulanacağı belirtildi.

“Yargının, her gün kadınların yaşam hakkı başta olmak üzere en temel haklarını, ihlal, gasp ve tehdit eden faillerin en ağır şekilde cezalandırmasını talep ediyoruz” şeklinde devam eden açıklamada baro, Ezgi Mola’nın yanında olduğunu söyledi.

NE OLMUŞTU?

Oyuncu Ezgi Mola, 20 Ağustos 2020 tarihinde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Musa Er’in tahliyesine tepki göstererek "Tecavüzcü şerefsizi dışarı salan vicdanınızda boğulun. Artık yasa, dua, dilek, istek, rica, umut her şeyi elimizden aldınız ya!! Ne diyim! Yazıklar olsun! Yazıklar olsun!!! #MusaOrhanTutuklansin" ifadelerini kullanmıştı. Ezgi Mola hakkında Orhan'a hakaret ettiği iddiasıyla iki yıl dört ay hapis istemiyle dava açıldı. (DUVAR)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER