Diyarbakır Belediyesi Eş Başkanı Anlı: Hopa'ya yardıma hazırız

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, Artvin’in Hopa ilçesinde meydana gelen ve az 8 kişinin hayatını kaybettiği sel nedeniyle Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan’ı arayarak, geçmiş olsun dileğinde bulundu, yardıma hazır olduklarını belirtti.

Diyarbakır Belediyesi Eş Başkanı Anlı: Hopa'ya yardıma hazırız

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, Artvin’in Hopa ilçesinde meydana gelen en az 8 kişinin hayatını kaybettiği,bir kişinin kaybolduğu 17 kişinin de yaralandığı sel nedeniyle Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan’ı arayarak, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Telefonlar arayarak geçmiş olsun dileğinde bulunan Anlı, Belediye Başkanı Cihan’a yaraların sarılması için arama kurtarma ekiplerini ve gıda malzemelerini bölgeye göndermeye hazır olduklarını söyledi.

Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan ise öneriden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Anlı’ya teşekkür etti.

Cihan’ın ihtiyaç olması halinde talep edeceklerini ifade etmesi üzerine Eş Başkan Fırat Anlı, arama kurtarma, sivil savunma ekiplerini Hopa’ya destek için hazır tuttuklarını söyledi.

DBP’den açıklama

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek de, Twitter hesabından, DBP’li belediyelerin Hopa Belediyesi ile iletişim halinde olduğunu duyurdu.

Yüksek, “Yoldaşlarım! Silvan’da katliama karşı da direneceğiz, başına felaket gelen Hopalı kardeşimiz ile de dayanışacağız. Halklar kardeştir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2015, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER