Diyarbakır'daki patlama sonrası Davutoğlu'ndan açıklama

Başbakan Davutoğlu, Diyarbakır’daki patlamayla ilgili yaptığı açıklamada “Bu meselenin arkasında ne varsa; trafo patlaması mı bir suikast mi herhangi bir provokasyon mu bunu tetkik edeceğiz, gerekli sonucu en kısa zamanda elde edeceğiz” dedi.

Diyarbakır'daki patlama sonrası Davutoğlu'ndan açıklama

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın konuşma yapmasının beklendiği sırada İstasyon Meydanı’nda patlama meydana geldi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır’daki patlamayla ilgili yaptığı açıklamada “Bu meselenin arkasında ne varsa; trafo patlaması mı bir suikast mi herhangi bir provokasyon mu bunu tetkik edeceğiz, gerekli sonucu en kısa zamanda elde edeceğiz” dedi.

Urfa’daki AK Parti mitinginde konuşan Davutoğlu';nun konuya ilişkin açıklaması şöyle:

“Diyarbakır’da meydana gelen olayda sayısını bilmiyorum ama yaralılarımız var yaralılarımıza çok üzülüyorum. Bu meselenin arkasında ne varsa bir trafo patlamasımı bir suikast mi ne gerekiyorsa yapacağız.

“Vali’yle konuştum gerekli talimatları verdim. Burada Diyarbakırlı tüm vatandaşlarımıza sesleniyorum lütfen provokasyonlara gelmeyelim Mersin’deki Adana’daki saldırıların failini nasıl bulduysak bunun da failini bulup çıkaracağız.

“Ben kendi partime yapılan saldırıyı nasıl kınarsan CHP’ye HDP’ye MHP’ye Hüda-Par’a yapılan saldırıyı da aynı şekilde kınarım. Seçime giderken nasıl bir provokasyon varsa bu saldırının karşısında da dimdik durmalıyız.”

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2015, 15:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER