Evrim Atış'ı arama çalışmaları sonlandırıldı

115 gün önce kaybolan 3 buçuk yaşındaki Evrim Atış bulunamadı. Arama çalışmaları sonlandırıldı.

Evrim Atış'ı arama çalışmaları sonlandırıldı

Tokat’ın Turhal ilçesinde, 10 Temmuz sabahı, yayladaki çadırlarının önünde kardeşiyle oynarken kaybolan 3 buçuk yaşındaki Evrim Atış’ı arazide arama çalışmaları 115 gün sonra sonlandırıldı. Soruşturma kapsamında anne ve babası tutuklu bulunan Evrim’e ait herhangi bir ize ulaşılamadı.

ANNE-BABA TUTUKLU

Aramalar sürerken çelişkili ifadeler veren Evrim’in annesi Dilek ve babası Burhan Atış gözaltına alındı. Evrim’i en son çadırın önünde kardeşi 1.5 yaşındaki Satı ile oynarken gördüğünü, bu sırada kendisinin ahıra gittiğini, geri döndüğünde ise kızını göremediğini söyleyen anne Dilek ile babası Burhan Atış, 23 Temmuz günü tutuklandı. Burhan Atış’ın, “Traktörden düşüp öldü, gömdüm” dediği, ardından da bu ifadesini değiştirdiği belirtildi.

NOKTASAL ARAMA SONLANDIRILDI

Atış’ın öldürülüp, gömülme ihtimalini göz önünde bulunduran komando ve jandarma timleri aramalarını noktasal olarak yapmaya başladı. Ancak şu ana kadar Evrim’e dair tek bir ize rastlanmadı. Evrim Atış’ı arama çalışmaları dün, 115 gün sonra sonlandırıldı. Evrim’in bulunması için arama çalışmaları adli olarak devam ediyor. Turhal ve Zile Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma çok yönlü sürdürülüyor.

NE OLMUŞTU?

Turhal’da yaşayan Dilek-Burhan Atış çiftinin 2 çocuğundan büyüğü olan Evrim Atış, 10 Temmuz günü sabah saatlerinde, Yenisu köyü yaylasındaki çadırdan hayvanları suya götürmek için ayrılan babaannesi Satı Atış’ın peşinden gitti. Evrim’in arkasından geldiğini gören Satı Atış, gelini Dilek’e seslenerek, torununun çadıra bırakılmasını istedi. Bir süre sonra geri dönen Satı Atış, torununun çadırda olmadığını fark etti. Bunun üzerine aile fertleri, çevrede arama yaptı ancak Evrim bulunamadı. Ailenin ihbarı üzerine yaylaya jandarma ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri sevk edildi, bölgede arama çalışması başlatıldı. (TOKAT/DHA)

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2018, 23:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER