Hakkari'de kayyuma karşı yürüyüş yapan gruba polis müdahale etti

Hakkari'de kayyum atamasına karşı yürüyüş yapan ve aralarında Dem Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları ve milletvekillerinin de bulunduğu gruba polis müdahalede bulundu.

Hakkari'de kayyuma karşı yürüyüş yapan gruba polis müdahale etti

Hakkari Belediye Başkanı Mehmet Sıddık Akış'ın gözaltına alınıp, İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılarak yerine kayyım atamasına yönelik protestolar sürüyor.

whatsapp-image-2024-06-04-at-15-15-16.jpeg

Hakkari'ye gelen DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, DBP Eş Genel Başkanları Çiğdem Kılıçgün Uçar ile Keskin Bayındır, DEM Parti milletvekillerinin de içerisinde bulunduğu heyet, kalabalık tarafından karşılandı.

whatsapp-image-2024-06-04-at-15-09-29.jpeg

Van, Diyarbakır, Mardin ve ilçe belediye eş başkanları, DEM Parti Milletvekillerinin de bulunduğu kalabalık grup, sık sık "Kayyım istemiyoruz, irademizi istiyoruz" sloganları attı.

whatsapp-image-2024-06-04-at-16-35-05.jpeg

Kalabalık grup, daha sonra çarşı merkezine yürüyüşe geçti. Bulvar Caddesi'ndeki eski belediye binasına kadar yürüyen grubun önünü kesen polis ekipleri, yürüyüşe izin vermedi. Yürümek isteyen gruba polis, göz yaşartıcı bomba ile müdahale etti. Olaylar sırasında bir polis memuru ile bir gazeteci yaralandı. Rudaw kameramanı Esat Aydın ise elinden yaralandı. Olaylarda üç kişi de gözaltına alındı. Öte yandan DEM Partili bazı milletvekillerinin çarşı merkezindeki oturma eylemi sürüyor. Yüksekova Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER